Вы здесь

 

ХОДПІ для розміщення

Раздел: 
Услуги/Сообщения

З початку року до бюджету надійшло 145, 1 млрд грн єдиного внеску
Протягом січня-серпня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 145, 1 млрд грн. Це на 31, 1 млрд грн, або на 27, 3% більше січня-серпня минулого року.
Збільшення надходжень єдиного внеску зумовлено, зокрема, зростанням мінімальної заробітної плати та залученням до сплати єдиного внеску деяких категорій осіб (фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які не отримують доходу, члени фермерських господарств).
Кількість платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування наразі становить 4, 3 млн (станом на 01.08.2018), що на 144, 6 тис. платників більше, ніж їх було на початку 2018 року.
Загалом фонд оплати праці, на який нараховується єдиний внесок за січень – липень 2018 року, склав 562, 2 млрд грн. Це на 113, 1 млрд грн, або на 25, 4% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
У той же час органами ДФС на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота в трудових колективах та з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату менше або на рівні законодавчо встановленого мінімуму.
Під час податкового контролю виявляються особи, праця яких використовується без належного оформлення трудових відносин.
Оскільки на сьогодні збільшено обов’язковий страховий стаж для призначення пенсій, то кожна особа працездатного віку має бути зацікавленою в офіційній заробітній платі.

Дохід від продажу нерухомості не оподатковується якщо право власності більше трьох років
ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України. (п. 179.2 ст. 179).

Понад 7, 8 мільярдів гривень до Державного бюджету від Харківської митниці ДФС
З початку 2018 року Харківська митниця ДФС спрямувала до Державного бюджету України понад 7, 8 мільярдів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року перерахування збільшились на 9, 3 %.
У серпні поточного року митницею перераховано 1, 2 млрд. грн, виконання індикативного показника склало 103 %. Перерахування за серпень збільшились у порівнянні із минулим роком на 29, 8 %.
Крім того, в ГУ ДФС області проінформували, що з початку року через митний кордон України Харківською митницею ДФС пропущено 22, 3 мільйони тонн вантажів, 1, 4 мільйони транспортних засобів та 3, 3 мільйони громадян.

Податківці розпочали роз’яснювальну кампанію щодо легалізації заробітної плати
Днями фахівці Головного управління фіскальної служби області та Харківської ОДПІ провели зустріч з представниками бізнесу, громадськості й громадянами. Головна тема заходу гостра та злободенна – роз’яснити роботодавцям та суб’єктам господарювання наслідки нелегального працевлаштування.
Роботодавці повинні дотримуватися усіх вимог трудового законодавства. На цьому було наголошено під час зустрічі. Лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і тільки легальна заробітна плата вплине на отримання гідної майбутньої пенсії.
Також під час заходу до відома присутніх було доведено інформацію щодо нової системи обліку розрахункових операцій – інноваційної системи e-Receipt. Вказана система розроблена ДФС. Вона передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів, та не потребуватиме абонентської плати за користування нею. Нова система може бути встановлена на будь-який гаджет, а також інтегрована з Електронним кабінетом платника.
Ця тема викликала зацікавленість з боку запрошених. Адже нова система допоможе зекономити час та кошти підприємців. А питання тіньової зайнятості, яке обговорили присутні, дасть можливість учасникам зустрічі замислитися та уникнути порушень трудового законодавства в подальшому.

Увага! Триває пілотний проект ДФС України "Електронний чек"
Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що триває впровадження пілотного проекту електронної системи - "Електронний чек" (або e-Receipt). Ця новація має призвести до якісно нових відносин у ланці "підприємець - споживач".
Сутність новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО).
Програма "Електронний чек" має низку суттєвих переваг, зокрема:
- систему можна встановити на будь-який пристрій - персональний комп'ютер, планшет чи смартфон;
- вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;
- має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Крім того, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки.
Отже, фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету - електронного сервісу ДФС, розміщеного на офіційному веб-сайті ДФС.

Наймані працівникі повинні бути належно оформлені
Податківці Харківщини проводять роз’яснювальну кампанію щодо легалізації трудових відносин. Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління фіскальної служби області Сергій Благий провів зустріч з директором ТЦ «Барабашово» Валерієм Кирилко.
«Наймані працівники мають бути оформлені офіційно. Роботодавці повинні знати, що за порушення трудового законодавства вони будуть відповідати», - відзначив в ході зустрічі податківець та підкреслив, що фіскальна служба наразі проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед суб’єктів підприємницької діяльності. Наступний крок – контрольно-перевірочні заходи.
За підсумками зустрічі була досягнута домовленість щодо розробки спільного плану дій по проведенню роз’яснювальної роботи серед підприємців ТЦ «Барабашова».
Робота триває.
0501463501

Контакты

  • (050) 146-35-01