Вы здесь

 

ХОДПІ для розміщення

Раздел: 
Услуги/Сообщения

Надходження платежів до загального фонду держбюджету зросли на 64, 9 млрд гривень
У січні-вересні 2018 року до загального фонду державного бюджету надійшло (сальдо) 525, 9 млрд грн платежів, що контролюються ДФС. Це на 14%, або на 64, 9 млрд грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
До загального фонду держбюджету з початку 2018 року надійшло 285, 8 млрд грн податкових платежів, що на 16%, або на 39, 5 млрд грн перевищує минулорічний показник.
Надходження митних платежів у січні-вересні до загального фонду держбюджету склали 240 млрд грн та перевищили минулорічні показники на 12 %, або на 25, 3 млрд грн.
У вересні цього року до загального фонду держбюджету надійшло (сальдо) 55, 3 млрд грн. Це на 11%, або на 5, 5 млрд грн перевищує надходження вересня минулого року.
Надходження податкових платежів до загального фонду держбюджету у вересні склали 24, 8 млрд грн та перевищили минулорічний показник на 4%, або на 1 млрд грн.
До загального фонду держбюджету у вересні надійшло 30, 5 млрд грн митних платежів, що на 17%, або на 4, 4 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Маєш нежитлові приміщення – сплати податок
Головне управління ДФС у Харківській області нагадує громадянам – власникам нерухомості, що податок на нерухоме майно сплачується не лише за житлові приміщення, а і за об’єкти нежитлового фонду.
Такими об’єктами є будівлі готельні, офісі, торгівельні, гаражі, склади, господарські (присадибні) будівлі.
Якщо повідомлення – рішення про сплату податку не отримано, це не означає, що платити податок не потрібно. В цьому випадку слід звернутися до територіального податкового органу за місцем своєї реєстрації. Податок за нерухомість сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення.
За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у Харківському регіоні 15, 0 тис. громадян зареєстрували право власності на 39, 0 тис. нежитлових об’єктів загальною площею понад 1, 0 млн. кв. м.
Легальне працевлаштування – це переваги та відповідальність – наголошують податківці
Легалізація ринку праці – тема дня. Саме цій проблемі була присвячена зустріч начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області області Сергія Благого з підприємцями та представниками адміністрації ТЦ «Барабашово».
Посадовець вже вкотре нагадав про переваги легального працевлаштування найманих працівників. Це, зокрема соціальна захищеність у разі хвороби, під час відпустки по догляду за дитиною, пенсійне забезпечення, можливість скористатися правом на субсидію, податкову знижку та ін.
Водночас Сергій Благий відзначив, що за недотримання роботодавцями вимог трудового законодавства передбачена серйозна відповідальність у вигляді штрафних санкцій.
Присутніх було поінформовано, що наразі фіскальна служба проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед суб’єктів підприємницької діяльності, а далі слід чекати на комлекс інших заходів.
Директор ТЦ «Барабашово» Валерій Кирилко, в свою чергу, заявив про готовність сприяти у проведенні роз’яснювальної роботи серед підприємців торгового центру та висловив свої міркування з приводу забезпечення належного оформлення найманих працівників.
До місцевих бюджетів 10, 4 мільярдів гривень від платників Харківщини
Головне управління фіскальної служби інформує щодо наповнення місцевих бюджетів. За січень-вересень надійшло 10 407, 3 млн. гривень. Це на 25, 1 %. або на 2 090, 0 млн. грнбільше минулорічного показника. Очікуваний показник виконано на 106, 3 %, додатково отримано 618, 3 млн. гривень.
Водночас у вересні 2018 року до місцевого бюджету мобілізовано 1 102, 0 млн. гривень, індикативний показник виконано на 100, 9 %, додатково надійшло 9, 6 млн. грн.
В ГУ ДФС області відзначили, що основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За 9 місяців 2018 року фактично надійшло 6 169, 2 млн. грн цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 22, 6 % або на 1 135, 4 млн. гривень. Додатково отримано 207, 9 млн. гривень, очікуваний показник виконано на 103, 5%.
Крім того, до місцевого бюджету надійшло єдиного податку – 1 735, 9 млн. грн - більше аналогічного періоду минулого року на 356, 2 млн. грн., плати за землю – 1 178, 2 млн. грн. – більше відповідного періоду минулого року на 45, 0 млн. грн. та 220, 0 млн. грн акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Юридична особа перейшла з єдиного на сплату податку на прибуток: як звітувати?
Платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.
Отже, у разі переходу платником єдиного податку на загальну систему оподаткування в середині року такий платник податку подає податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, за податковий (звітний) рік, який починається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року.
Разом з такою Декларацією необхідно подати фінансову звітність, у тому числі, за період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Якщо сума доходів за податковий (звітний) рік, який починається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року, не перевищує 20 млн. грн., то об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за умови прийняття рішення про таке незастосування і зазначення інформації про таке рішення у Декларації.
Зазначена норма передбачена п. 137.5 ст. 137, пп. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України.

Внесли кошти до статутного фонду: не забудьте про податковий розрахунок за формою 1 ДФ
ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок). Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, визначено, що сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права, відображається у податковому розрахунку за ф. 1 ДФ під ознакою доходу «178».
Разом з тим, згідно з п. п. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.
Тобто юридична особа - емітент корпоративних прав виступає як податковий агент лише в частині відображення в податковому розрахунку за ф. 1 ДФ під ознакою доходу «178» суми грошових коштів або майна, внесених фізичною особою до статутного фонду такої юридичної особи в обмін на корпоративні права. Відповідно податковий розрахунок за ф. 1 ДФ заповнюється наступним чином:
- у графі 3 а відображається сума нарахованого доходу;
- у графі 3 сума виплаченого доходу;
- у графі 4 а та графі 4 проставляються прочерки;
- у графі 5 зазначається ознака доходу «178».
0501463501

Контакты

  • (050) 146-35-01