Вы здесь

 

ХОДПІ для розміщення

Раздел: 
Услуги/Сообщения

Мирослав Продан: Підписані в рамках ГУАМ документи сприятимуть спрощенню та прискоренню митних процедур і посиленню протидії митним правопорушенням
20.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
19-20 червня в Одесі відбулося засідання Керівного комітету Проекту зі сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ за участі керівників митних адміністрацій Грузії, України, Азербайджану та Молдови. Це своєрідне прев’ю до зустрічі прем’єр-міністрів держав-членів ГУАМ.
Під час засідання сторони обговорили низку проектів:
- щодо застосування та взаємного визнання електронного цифрового підпису (ЕЦП) при митному оформленні товарів і транспортних засобів, які переміщуються через державний кордон країн-членів ГУАМ.
Мова йде про значне спрощення, прискорення та легалізацію електронного документообігу між країнами. Завдяки попередньому інформуванню, обміну електронними деклараціями та іншими типами документів всі сторони процесу – суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності та контролюючі органи – матимуть можливість перевіряти автентичність та цілісність даних у документах.
- Щодо розроблення концепції «Цифровий торговий вузол ГУАМ».
Мова йде про створення інформаційно-довідкового ресурсу для розміщення інформації про торгово-економічні відносини між країнами-членами ГУАМ, законодавства, нормативів та правил, що діють на національному рівні, так і гармонізовані до міжнародних стандартів. Інформацію планується структурувати по країнах. Крім того, в перспективі – створення інтерактивної анкети для фіксації даних щодо пошукових запитів користувачів для систематизації інформації.
- Щодо підписання Протоколу між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом. Мова йде про обмін інформацією щодо осіб, які планують злочин або вже його скоїли. Крім того, всі сторони обмінюватимуться інформацією щодо товарів, які перевозяться фізичними та юридичними особами повітряним транспортом з порушенням митного законодавства будь-якої країни-члена ГУАМ.
«Сьогодні ми готові підписати Протокол про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями щодо товарів, які переміщуються повітряним транспортом. Усі необхідні погоджувальні внутрішньовідомчі процедури вже завершені, – відзначив в. о. Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан. – За останні 3 роки це вже третій міжнародно-правовий документ, який розроблений в рамках Керівного комітету. Всі документи спрямовані на спрощення та прискорення митних процедур та посилення протидії митним правопорушенням». Нагадаємо, у 2015 році сторони підписали Протокол між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ щодо організації обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, а також технічні умови щодо цього процесу. Наприклад, вантаж проходить митне оформлення в Азербайджані, країною отримувачем є Україна. Ще до того, як вантаж виїхав з країни відправника, український митник знає про цей вантаж все: від номенклатури до ваги. При проходженні митного контролю залишається тільки звірити дані.
Крім того, у 2017 році був підписаний Протокол про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через кордони держав-учасниць ГУАМ.
Наприклад, якщо митник Грузії завершив контроль і оформив вантаж, то митник інших трьох країн-учасниць ГУАМ мають визнати цей контроль. На митну територію такий вантаж допускається без додаткових перевірок.
Слід додати, що у рамках Керівного комітету обговорюється й низка проектів, що мають на меті сприяння торгово-економічним відносинам та реалізації транзитного потенціалу чотирьох країн, у першу чергу, транспортного коридору «Новий Шовковий шлях». Зокрема, планується розробка та укладання Угоди між митними адміністраціями країн-членів ГУАМ про сприяння транзиту товарів і транспортних засобів через території країн-учасниць. Мова йде про співробітництво та обмін інформацією щодо процедур транзиту, необхідних документів, платежів та зборів, обмежень чи заборон, а також відповідальності за порушення транзитних формальностей.
Для довідки:
За 5 місяців 2018 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року товарообіг між Україною та Азербайджаном збільшився на 43%, або 107 млн. дол. США – до 354 млн. дол. США;
з Грузією - на 37%, або на 60 млн. дол. США до 225 млн. дол. США
з Молдовою - на 64%, або 153 млн. дол. США до 393 млн. дол. США
ГУАМ – це міжнародна регіональна організація, яка об’єднує чотири держави Грузію, Україну, Азербайджанську Республіку та Республіку Молдова.
ГУАМ створено у 1997 році для сприяння розвитку торгівельно-економічних відносин між країнами-учасницями.

До уваги представників підприємництва!
20.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Відповідно до вимог розділу Х Митного кодексу України Державною фіскальною службою України надано статус гаранта з включенням до реєстру гарантів ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» та ПАТ КБ «МТБ БАНК».
Раніше такий статус мав лише ПАТ АБ «Укргазбанк».
Вказані банки мають право надавати митним органам фінансові гарантії забезпечення сплати митних платежів. Фінансова гарантія, що надається у вигляді документа, є безвідкличним зобов’язанням гаранта, внесеного до реєстру гарантів, виплатити на вимогу органу доходів і зборів кошти в межах певної суми у разі невиконання забезпечених цією гарантією зобов’язань із сплати митних платежів.
Враховуючи необхідність виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами з іншої сторони система гарантування сплати митних платежів в Україні буде розвиватись згідно з міжнародними зобов’язаннями України та будуватись на найкращих європейських практиках.

Павло Дроняк: Сплатити податок на нерухомість необхідно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення про нараховану суму податку
21.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
До 1 липня поточного року громадянам будуть надіслані податкові повідомлення-рішення із зазначеною до сплати сумою податку на нерухомість. Одночасно з повідомленням надійде і квитанція з платіжними реквізитами для сплати податку, яку необхідно оплатити протягом 60 днів з дня отримання. Про це в інтерв’ю газети «Факти» розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
Він також нагадав, що у цьому році платники сплачують за нерухомість за звітний 2017 рік за ставками і пільгами, які були визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості. «Прийняття рішень щодо ставок та пільг при оподаткуванні нерухомості відноситься до повноважень місцевих радам, оскільки цей податок надходить до місцевих бюджетів. Це було частиною політики децентралізації – влада на місцях сама вирішує, як їм наповнювати свій бюджет», – зазначив Павло Дроняк. Водночас, за його словами, законодавчо для платників визначені мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна. Так, для квартир це – 60 кв метрів незалежно від їх кількості, житлових будинків – 120 кв метрів, різних типів нерухомості (будинок та квартира) ¬– 180 кв метрів.
За словами посадовця, місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги. Так, наприклад, у Києві від оподаткування звільнено житло, яке належить інвалідам, членам сімей Героїв Небесної Сотні, учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО, але не більше одного об’єкту. У Львові податок не сплачують особи, які захищали територіальну цілісність України, учасники АТО та їх дружини, також звільнені від сплати податків власники гаражів, стоянок, присадибних будівель тощо. Павло Дроняк також підкреслив, що пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не застосовуються у випадку, коли площа нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановлений Податковим кодексом.
«Пільгова площа квартир не може бути більше 300 квадратних метрів, будинків – 600 квадратних метрів. Також не поширюються пільги на об’єкти, які використовуються власниками з метою отримання прибутку: для здачі в оренду, ведення підприємницької діяльності», – підкреслив Павло Дроняк. Він також зазначив, що у 2017 році через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень було вдвічі зменшено максимальну ставку податку на нерухомість – з 3% до 1, 5%.
Станом на 1 червня поточного року, в місцеві бюджети надійшло понад 132 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від фізичних осіб. У минулому році на цю дату показник був значно меншим – близько 30 млн гривень. «Збільшення надходжень значною мірою відбувається за рахунок розширення інформації про об’єкти нерухомості, необхідної для розрахунку податку, отриманої як від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, так і від громадян за результатами звірок даних. Також покращилася платіжна дисципліна самих платників податку», – зазначив Павло Дроняк.

Мирослав Продан: Сьогодні пріоритет – забезпечення митника у пункті пропуску сучасними засобами митного контролю
21.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Для Державної фіскальної служби України пріоритетом на сьогодні є забезпечення митників, які працюють у пунктах пропуску на державному кордоні, сучасними технологічними засобами митного контролю. Про це в. о. Голови ДФС Мирослав Продан заявив в програмі «Подія» на телеканалі «Прямий».
За його словами, без скануючого пристрою митник, яким би грамотним він не був, не зможе виявити контрабанду, яку, наприклад, везуть у паливному баку транспортного засобу. Натомість колеги з сусідньої країни при налагодженому технологічному процесі її виявляють, а це, відповідно, викликає нарікання на роботу українських митників. «Транспортний засіб, який проїжджає через спеціальну рамку, проходить відповідний контроль. І це не митник виявляє, а скануючий пристрій, який дає меседж митнику: зверніть увагу туди, тому що там є певна проблематика», – розповів Мирослав Продан. Очільник ДФС переконаний, що майбутнє – за сучасними скануючими системами в пункті пропуску – створення інтелектуальної системи фото- і відеоспостереження, системи зчитування номерних знаків з відповідною фіксацією періодичності перетину митного кордону.
«Якщо проводити певну аналітику, виявляється дещо дивним, коли транспортний засіб нібито пустим перетинає кордон в одному та іншому напрямку. Оскільки система правильно налаштована, то про ці ймовірні ризики вона інформує митника», – підкреслив Мирослав Продан. Він також розповів, що на ефективність протидії контрабанді впливає і налагоджений обмін інформацією з іншими країнами. Наприклад, наразі ДФС отримує стовідсоткову інформацію від митників Молдови по вантажам, які прибувають в Україну. Що дозволяє українському митнику отримати необхідну інформації про вантаж ще до прибуття його на українську територію.

До уваги платників ПДВ щодо роботи Єдиного реєстру податкових накладних!
22.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
ДФС відповідно до пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 та з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 № 1-р, інформує про роботу Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) у червні 2018 року.
23 червня (субота) та 30 червня (субота) 2018 року вважаються операційними днями, протягом яких здійснюватиметься прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування для реєстрації в ЄРПН. Операційний день триває з 8-ї до 20-ї год. Підтвердженням про прийняття податкової накладної до ЄРПН є квитанція, дата та час зафіксовані у квитанції є датою та часом надання податкової накладної в електронному вигляді до ДФС.
28 червня (четвер), 29 червня (п’ятниця) та 1 липня (неділя) 2018 року є святковими та вихідними днями, які не вважаються операційними днями та протягом яких ЄРПН не функціонуватиме.
Беручи до уваги граничні терміни для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, визначені Податковим кодексом України, без застосування штрафних санкцій, рекомендуємо завчасно надсилати податкові накладні, розрахунки коригування для реєстрації в такому реєстрі з урахуванням вихідних, святкових та неробочих днів у червні 2018 року, а також тривалості операційного дня.

Працівниками Київської митниці ДФС зафіксовано спробу незаконного ввезення на територію України партії психотропних препаратів
21.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано спробу незаконного ввезення психотропних препаратів.
1676 пігулок з вмістом наркотичних та психотропних речовин і 343 пігулки без вмісту психотропних речовин намагався незаконно ввезти на територію України громадянин Федеративної Республіки Бразилія, який прилетів до України з Бразилії транзитом через Туреччину.
Для проходження митного контролю громадянин, студент одного з українських медичних закладів, самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації іноземець не надав, з приводу декларування обмежених до переміщення товарів до інспекторів митниці не звертався. При собі громадянин мав лише ксерокопії рецептів на переміщувані лікарські засоби, які були виявлені під час здійснення митного контролю.
Препарати, що містять у своєму складі наркотичні та психотропні речовини метадон, золпідем, альпразолам, флунітразепам та мідазолам було виявлено у дорожній сумці пасажира без ознак приховування після перетину іноземцем „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, під час проведення вибіркового митного контролю багажу.
Окрім цього авіапасажир мав в своєму багажі упаковки лікарських засобів, які не містять наркотичних та психотропних речовин, з написом Teuto.
Документів, що підтверджують вартість препаратів, а також рецепту, виданого на його ім’я, на переміщувані лікарські засоби пасажир не надав. З виявлених лікарських засобів громадянину було пропущено 5 упаковок кожного найменування препаратів, які не містять наркотичних та психотропних речовин, відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”. За протоколом про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України вилучено до винесення судом рішення у справі 1676 пігулок препаратів з вмістом наркотичних та психотропних речовин та 343 пігулки без вмісту психотропних речовин.
Довідково: Згідно з вітчизняним законодавством, ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996 р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.
Діюча речовина метадон, яка міститься у складі лікарського засобу "Mytedom " відноситься до таблиці ІІ списку № 1 наркотичних засобів, обіг яких обмежено, стосовно яких встановлюються заходи контролю, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770 „Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”. Діючі речовини – золпідем, альпразолам, мідазолам, флунітразепам, які входять до складу переміщуваних лікарських засобів, відносяться до таблиці ІІІ списку № 2 психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770 „Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”.

Упереджено спробу ввезення товарів за заниженою вартістю, через що бюджет міг втратити 1, 2 млн грн несплачених платежів
22.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС за результатами здійсненої аналітично-пошукової роботи було виявлено та припинено спробу ввезення на митну територію України товарів за документами, які містять неправдиві відомості.
Так, до одного з підрозділів митного оформлення Київської міської митниці ДФС з метою митного оформлення та випуску у вільний обіг високоліквідного товару (промислова лінія), що надійшли з території Республіки Індія на адресу українського підприємства, було подано митну декларацію. Під час виконання митних процедур було встановлено, що реальна вартість вищезазначеного товару майже в два рази перевищує зазначену у товаросупровідних документах, на підставі яких здійснено переміщення через митний кордон України, що підтверджено документально. За результатами вжитих заходів управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС попереджено вчинення дій, які могли призвести до ненадходження до державного бюджету обов’язкових платежів у розмірі понад 1, 2 млн грн. За виявленим фактом управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС у відношенні керівника підприємства-імпортера складено протокол про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а безпосередні предмети правопорушення, вартість яких склала 15 млн грн, тимчасово вилучені відповідно до ст. 511 Митного кодексу України.

У ДФС обговорили запровадження електронної системи контролю за виробництвом тютюнових виробів
22.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Державна фіскальна служба активізувала переговорний процес з учасниками тютюнового ринку щодо запровадження електронної системи контролю за виробництвом та обігом сигарет. Це – дієвий спосіб упередження появи на ринку фальсифікованої продукції, що і обговорили виробники тютюнових виробів на зустрічі з в. о. Голови ДФС Мирославом Проданом. Як відзначили представники бізнесу, кожен великий виробник на підприємстві має свою систему контролю, яка передбачає можливість відслідковування шляху пачки сигарет від виробника до кінцевого споживача (track&trace) за допомогою унікального ідентифікатора. Електронна акцизна марка, на їх думку, має працювати аналогічно.
«На сьогодні є кілька варіантів того, якою має бути електронна акцизна марка, як працюватиме ця система. На мою думку, необхідно обрати один варіант, доопрацювати його з урахуванням інтересів держави і бізнесу та передавати на розгляд законотворцям», – зазначив Мирослав Продан. Представники ДФС та бізнесу домовилися про вироблення спільної позиції з цього питання.
Крім того, сторони розглянули і проблематику адміністрування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. Такий податок був запроваджений з 2015 року для зміцнення фінансової самостійності та розширення дохідної частини місцевих бюджетів.

На «Гоптівці» харківські митники виявили велику партію наркотиків
23.06.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Партію наркотиків виявив собака митників Івсен, який при митному контролі спрацював на передні крила автомобіля, який рухався з України до Росії. У ході подальшого огляду у конструктивних порожнинах транспортного засобу було виявлено 46 пакунків з травичкою загальною вагою близько 8 кілограм. При цьому, під час усного декларування водій авто, громадянин України, заявив про відсутність предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України. Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
За оцінками експертного середовища, приблизно 30-40% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів не декларується, що майже збігається з розрахунками ДФС. Недонадходження цього податку у 2017 році склали орієнтовно 800 млн. гривень. Учасники тютюнового ринку запропонували ввести роздрібний акциз до структури акцизного податку, який сплачується виробниками, з подальшим розподілом отриманих коштів до доходів місцевих бюджетів по аналогії з порядком, який діє для розподілу акцизу на паливо. Мирослав Продан запропонував виробникам тютюнової продукції визначити оптимально доцільний розмір збільшення ставки акцизного податку для компенсації скасування роздрібного акцизного податку з тютюнових виробів та сформувати свої пропозиції для їх відпрацювання.

Промо-акція від податківців – «Ні зарплаті в конвертах! »
20.06.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Не залишається осторонь цієї проблеми і фіскальна служба. Фахівці Центральної ОДПІ м. Харкова провели діалог з представниками швейних цехів та інших осередків діяльності малого бізнесу. Під час роз’яснювальної акції податківці нагадали, що ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т. ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність. Тому підприємців, що використовують найману працю, тепер штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору у тридцятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати та стягуватимуть за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Робота в даному напрямку триває.

До уваги платників!
20.06.2018
Режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні
30 червня 2018 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП до 13 год. 00 хв.;
24, 28, 29 червня 2018 року – вихідні дні;
23 червня 2018 року – центри обслуговування платників будуть працювати за режимом роботи відповідних ДПІ/ОДПІ головних управлінь ДФС в областях та м. Києві при яких вони створені;
27 червня 2018 року – відповідно до законодавства про працю робочий день скорочено на одну годину.

До уваги платників податків!
21.06.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області повідомляє про зміну реквізитів усіх рахунків для перерахування податків та зборів до державного та місцевих бюджетів, які починають діяти з 02.07.2018 р.
З оновленими рахунками можна ознайомитися на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Харківській області» розділ «Бюджетні рахунки» підрозділ «Діючи рахунки»: http://kh.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Попереджаємо, що кошти, перераховані з 02.07.2018 р за старими реквізитами, зараховуватись до бюджету не будуть.

Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков – спікер Бізнес-форуму
22.06.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
У Харкові проходить V Східноєвропейський Бізнес-форум «Україна 2018: виклики та можливості». У заході приймають участь представники бізнесових та громадських кіл, органи влади, політики. Програма форуму насичена – виступи, панельні дискусії. В перший день форуму виступив начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков. Тема доповіді «Особливості оподаткування операцій з нерухомістю (оренда, продаж, податок «на розкіш»). Шляхи вдосконалення податкового законодавства».
Керівник фіскальної служби розповів не тільки про існуючі проблеми адміністрування податків, але й виніс на обговорення питання, які турбують присутніх. Враховуючи, що в залі зібралися ті, хто пов’язаний з нерухомістю – будівництво, оренда, реалізація, експлуатація будівель, тема виступу головного податківця регіону була підготовлена в цьому руслі.
Дискусія була гострою та проходила досить жваво. Участь у ній взяли крупний забудовник Харківщини – голова правління АТ «Трест Жилбуд -1», власники Торгівельно-розважальних центрів, представники відповідних департаментів Харківської облдержадміністрації, міської ради. Тож можна тільки уявити, наскільки ця панель була інформативною та мала практичне значення.
Особливо Микола Рибаков відзначив гостроту питання по наповненню місцевого бюджету, левову частку в якому займає податок на доходи фізичних осіб. Тож показовими є аспекти – від середньої заробітної плати на будівництві до проблематики сплати ПДФО під час операцій з оренди нерухомості.
Також враховуючи, що вказана дискусія проходила під егідою «Асоціації фахівців з нерухомості України», яку представляв віце-президент Ігор Балака, було обговорено пропозиції щодо наближення законодавства до реалій сьогодення, а саме оподаткування операцій по оренді нерухомості. В деяких випадках, житло в оренду здають громадяни, які вимушені економити та щоб отримати додатковий невеликий дохід. Але є цілий пласт тих, хто використовує це, як стабільний пасивний дохід. Агенства нерухомості повинні надавати звіти щодо такої категорії громадян, але роблять це неактивно. «Вважаю, що платники податків повинні бути в рівних конкурентних умовах. Є два шляхи по виводу з «тіні» ринка оренди нерухомості – застосувати фіскальні методи або зробити законодавство більш прийнятним для платників. Але податки повинні сплачувати усі», - наголосив Микола Рибаков. Керівник фіскального відомства проінформавав присутніх про діяльність Науково-консультативної ради, яка діє при ГУ ДФС у Харківській області. «Головною задачею Ради є підготовка наукових висновків, а також змін до податкового законодавства з урахуванням практичних напрацювань, коли неврегульованість нормативних актів дозволяє втрачати податкові надходження», - підкреслив Микола Рибаков.
В підсумку зустрічі було винесено наступні пропозиції:
1. При визначенні бази оподаткування враховувати експлуатаційні витрати, які несе орендодавець. І вже з суми чистого доходу розраховувати податок.
2. Можливість зниження ставки оподаткування отриманого від здачі в оренду майна з 18% до 5-10%;
Усі пропозиції будуть опрацьовані Науково-консультативною Радою та направлені до відповідних профільних Комітетів Верховної Ради.

Методичні рекомендації щодо оформлення документів для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами
22.06.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області у зв’язку з запровадженням в експлуатацію з 02.08.2018 програмного забезпечення «Ліцензування виробництва та обігу (спирт, алкогольні напої, тютюнові вироби) » та відповідно до розпорядження ДФС України від 28.02.2018 № 18-р «Про ведення Реєстру виданих, тимчасово призупинених, анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами», з 02.08.2018 вводиться єдиний зразок заяви яка заповнюється суб’єктами господарювання в залежності від дії яку необхідно здійснити, а саме:
- Видача ліцензії
- Внесення чергового платежу (щоквартальна сплата за ліцензію)
- Переоформлення ліцензії та внесення змін РРО
- Видача дубліката ліцензії
- Анулювання ліцензії
Крім того повідомляємо, що для оформлення нової ліцензії, видачі дубліката ліцензії, подовження терміну дії ліцензії до ГУ ДФС у Харківській області необхідно надавати платіжні документи (квитанція, платіжне доручення) по кожній заяві окремо (тютюнові вироби та алкогольні напої), а саме: окремий пакет документів подається на оформлення по кожному торгівельному об’єкту.
Рекомендації щодо заповнення заяв на видачу ліцензії, на отримання ліцензії суб’єктом господарювання у заяві встановленого зразка заповнюються обов’язкові поля у наступній послідовності:
1. «особа» - необхідно обрати «фізична особа та заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта», або «юридична особа заповнити код за ЄДРПОУ»
2. «найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця та свій контактний телефон»
3, 3.1 «місцезнаходження (місце проживання) заявника»
4. «зазначити орган ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання»
5. «код та назва виду діяльності»
6. «обрати дію» в даному випадку видача ліцензії
7. «зазначити вид діяльності яку здійснює суб’єкт господарювання»
9, 9.1 «зазначити адресу місця торгівлі з зазначенням класифікації закладу торгівлі та його площі також зазначити дату початку дії ліцензії»
10. «вказати орган ДФС за місцем торгівлі»
11. «вказати весь перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
12. «інформацію про внесення платежу за ліцензію – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
13. «навпроти вказаного пункту необхідно поставити «галочку» після ознайомлення з ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
14. «у вказаному пункті необхідно обрати «так» якщо суб’єкт господарювання бажає отримати ліцензію у паперовому вигляді при цьому заява на отримання ліцензії була подана в електронному вигляді»
15. « підтвердити інформацію зазначену в заяві та доданих документів» 16. «засвідчити здійснені вище дії передбачені пунктами заяви своїм підписом»
2. Рекомендації щодо заповнення заяв на внесення чергового платежу (щоквартальна сплата за ліцензію), при внесенні чергового платежу за ліцензії суб’єктом господарювання у заяві встановленого зразка заповнюються обов’язкові поля у наступній послідовності:
1. «особа» - необхідно обрати «фізична особа та заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта», або «юридична особа заповнити код за ЄДРПОУ»
2. «найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця та свій контактний телефон»
3, 3.1 «місцезнаходження (місце проживання) заявника»
4. «зазначити орган ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання»
5. «код та назва виду діяльності»
6. «обрати дію» в даному внесення чергового платежу (щоквартальна сплата за ліцензію)
7. «зазначити вид діяльності яку здійснює суб’єкт господарювання»
8. «зазначити номер ліцензії яка видавалась контролюючим органом»
9, 9.1 «зазначити адресу місця торгівлі з зазначенням класифікації закладу торгівлі та його площі також зазначити дату початку дії ліцензії»
10. «вказати орган ДФС за місцем торгівлі»
11. «вказати весь перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
12. «інформацію про внесення платежу за ліцензію – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
13. «навпроти вказаного пункту необхідно поставити «галочку» після ознайомлення з ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
14. «у вказаному пункті необхідно обрати «так» якщо суб’єкт господарювання бажає отримати ліцензію у паперовому вигляді при цьому заява на отримання ліцензії була подана в електронному вигляді»
15. «підтвердити інформацію зазначену в заяві та доданих документів»
16. «засвідчити здійснені вище дії передбачені пунктами заяви своїм підписом»
3. Рекомендації щодо заповнення заяв на переоформлення ліцензії та внесення змін РРО, при переоформленні ліцензії та внесення змін РРО суб’єктом господарювання у заяві встановленого зразка заповнюються обов’язкові поля у наступній послідовності:
1. «особа» - необхідно обрати «фізична особа та заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта», або «юридична особа заповнити код за ЄДРПОУ»
2. «найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця та свій контактний телефон»
3, 3.1 «місцезнаходження (місце проживання) заявника»
4. «зазначити орган ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання»
5. «код та назва виду діяльності»
6. «обрати дію» в даному випадку переоформлення ліцензії
7. «зазначити вид діяльності яку здійснює суб’єкт господарювання»
8. «зазначити номер ліцензії яка видавалась контролюючим органом»
9, 9.1 «зазначити адресу місця торгівлі з зазначенням класифікації закладу торгівлі та його площі також зазначити дату початку дії ліцензії»
10. «вказати орган ДФС за місцем торгівлі»
11. «вказати весь перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
13. «навпроти вказаного пункту необхідно поставити «галочку» після ознайомлення з ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
14. «у вказаному пункті необхідно обрати «так» якщо суб’єкт господарювання бажає отримати ліцензію у паперовому вигляді при цьому заява на отримання ліцензії була подана в електронному вигляді»
15. «підтвердити інформацію зазначену в заяві та доданих документів»
16. «засвідчити здійснені вище дії передбачені пунктами заяви своїм підписом»

4. Рекомендації щодо заповнення заяв на видачу дубліката ліцензії, при видачі дубліката ліцензії суб’єктом господарювання у заяві встановленого зразка заповнюються обов’язкові поля у наступній послідовності:
1. «особа» - необхідно обрати «фізична особа та заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта», або «юридична особа заповнити код за ЄДРПОУ»
2. «найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця та свій контактний телефон»
3, 3.1 «місцезнаходження (місце проживання) заявника»
4. «зазначити орган ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання»
5. «код та назва виду діяльності»
6. «обрати дію» в даному випадку видача дубліката ліцензії
7. «зазначити вид діяльності яку здійснює суб’єкт господарювання»
8. «зазначити номер ліцензії яка видавалась контролюючим органом»
9, 9.1 «зазначити адресу місця торгівлі з зазначенням класифікації закладу торгівлі та його площі також зазначити дату початку дії ліцензії»
10. «вказати орган ДФС за місцем торгівлі»
11. «вказати весь перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
12. «інформацію про внесення платежу за ліцензію – заповнюються всі колонки у вказаному пункті»
13. «навпроти вказаного пункту необхідно поставити «галочку» після ознайомлення з ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
14. «у вказаному пункті необхідно обрати «так» якщо суб’єкт господарювання бажає отримати ліцензію у паперовому вигляді при цьому заява на отримання ліцензії була подана в електронному вигляді»
15. «підтвердити інформацію зазначену в заяві та доданих документів»
16. «засвідчити здійснені вище дії передбачені пунктами заяви своїм підписом»
5. Рекомендації щодо заповнення заяв на анулювання ліцензії, при анулюванні ліцензії суб’єктом господарювання у заяві встановленого зразка заповнюються обов’язкові поля у наступній послідовності:
1. «особа» - необхідно обрати «фізична особа та заповнити реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта», або «юридична особа заповнити код за ЄДРПОУ»
2. «найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця та свій контактний телефон»
3, 3.1 «місцезнаходження (місце проживання) заявника»
4. «зазначити орган ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання»
5. «код та назва виду діяльності»
6. «обрати дію» в даному випадку анулювання ліцензії
7. «зазначити вид діяльності яку здійснює суб’єкт господарювання»
8. «зазначити номер ліцензії яка видавалась контролюючим органом»
9, 9.1 «зазначити адресу місця торгівлі з зазначенням класифікації закладу торгівлі та його площі також зазначити дату початку дії ліцензії»
10. «вказати орган ДФС за місцем торгівлі»
13. «навпроти вказаного пункту необхідно поставити «галочку» після ознайомлення з ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
15. «підтвердити інформацію зазначену в заяві та доданих документів»
16. «засвідчити здійснені вище дії передбачені пунктами заяви своїм підписом»
Звертаємо увагу платників податків та фахівців «ЦОП» ОДПІ м. Харкова та Харківської області на те, що платники податків повинні стати на облік до ОДПІ та їх відділень за місцем розташування торгівельних обє’ктів для відкриття інтегрованих карток як платників окремих податків з метою зарахування коштів сплачених за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та акцизного податку до місцевого бюджету.

Перевірку достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснює тільки ДФС
21.06.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
До Державної фіскальної служби України надходять звернення від випускників ВНЗ, в яких повідомляється, що вищими навчальними закладами проводиться перевірка достовірності реєстраційних номерів облікових карток платників податків на предмет відповідності даті народження чи статі і висуваються вимоги щодо зміни податкового номера. Як було з’ясовано, така перевірка здійснюється при оформленні дипломів і внесення відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків до єдиної державної електронної бази з питань освіти (реєстр документів про вищу освіту). З приводу цього, повідомляє таке. Відносини у сфері реєстрації та обліку фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) регулюються положеннями Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174 (далі - Положення).
Відповідно до пункту 63.5 статті 63 глави 6 Розділу II Кодексу всі фізичні особи - платники податків реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру.
Статтею 70 глави 6 Розділу II Кодексу встановлено, що порядок формування реєстраційного номера та форма документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, визначаються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Розділом ХIII Положення, визначено структуру реєстраційного номера облікової картки платника податків:
ХХХХХNNNNК, де: ХХХХХ - порядковий номер реєстрації дня народження фізичної особи (для однієї дати народження може бути надано два і більше порядкових номерів); NNNN - порядковий номер облікової картки; К - контрольний розряд.
У разі виявлення помилок, порушень чи неточностей щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо, допущених при реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі, виправлення даних здійснюється шляхом внесення змін до Державного реєстру. Після виправлення помилок реєстраційний номер облікової картки платника податків не змінюється. Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі - Картка платника податків, або дані про такий номер з Державного реєстру, внесені до паспорта відповідно до пункту 10 розділу VII Положення. Перевірку достовірності формування реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснює виключно ДФС. Інші державні органи, установи та організації не мають повноважень надавати висновки щодо дійсності або його відповідності даті народження або статі, витребувати додаткові підтвердження або вимагати чи рекомендувати здійснити заміну такого номера. Заміна реєстраційного номера облікової картки платника податків може мати негативні наслідки як для ведення Державних реєстрів, до яких він включається, так і для самих громадян (наприклад для персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді України, при оформленні субсидій), у тому числі при укладенні договорів (оформленні спадщини, кредитів, нерухомого майна, земельної ділянки, транспортних засобів, тощо). Так, відповідно до пункту 70.12 статті 70 Кодексу реєстраційний номер облікової картки платника податків використовуються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків.
0501463501

Контакты