Вы здесь

 

Про порядок декларування акцизного податку виробниками тютюнових виробів

Звертаємо увагу, що відповідно до змін, внесених Законом №909 до статті 214 Податкового кодексу України (Кодекс), у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України та/або ввезеного на митну територію України, за встановленими виробником та/або імпортером максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (підпункт 214.1.1, 214.1.2 пункту 214.1 статті 214 Кодексу).
У попередній редакції Кодексу (до змін, внесених Законом №909) база оподаткування із застосуванням адвалорних ставок обчислювалась із вартості реалізованого товару за максимальними роздрібними цінами без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами Кодексу змінено базу оподаткування для тютюнових виробів, при обчисленні податку з яких застосовуються максимальні роздрібні ціни. Максимальні роздрібні ціни повинні розраховуватись з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.
Крім того, внесено зміни до статті 213 Кодексу, зокрема, пункт 213.3 «операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування», доповнено новим підпунктом 213.3.12 в частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.
05746-22242