Вы здесь

 

інформація від Чугуївської ОДПІ

Під час обшуків у Черкаській області слідчі податкової міліції діяли на законних підставах та в межах своїх повноважень

У зв’язку з тим, що деякі ЗМІ поширюють інформацію стосовно ситуації, яка виникла при проведенні співробітниками податкової міліції слідчих дій у селі Кочержинці Черкаської області, повідомляємо наступне.
У рамках розслідування кримінального провадження, відкритого слідчими ГУ ДФС у Запорізькій області за ч.3 ст. 212 та ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України, було викрито схему ухилення від оподаткування одним із підприємств області.
Встановлено, що посадові особи підприємства купували у населення горіхи за готівкові кошти, а їх оформлення на експорт здійснювали за документами фіктивних підприємств. Такі оборудки дозволяли порушникам ухилятися від сплати ПДФО і військового збору за рахунок заниження вартості придбаних горіхів та подальшого неповернення валютної виручки на територію України у встановленому порядку.
З метою припинення злочинної діяльності у березні поточного року на території двох морських портів вилучено горіхи волоські очищені вагою 45 тонн та у шкарлупі вагою 119,4 тонн, які відповідно до документів, належать одному з фіктивних підприємств. При цьому, документи щодо походження горіхів відсутні. Податок з доходів фізичних осіб при їх придбанні не сплачено.
Першочерговими слідчими діями встановлено також три місця накопичення горіхів, які планувалось вивезти за межі України без сплати податків. Два з них знаходились в Одесі та Одеській області, а третій - у селі Кочержинці Черкаської області. На першому із них, в Одесі, вилучили 45,3 тонни горіхів без документів про їх походження.
В Одеській області також було виявлено та вилучено майже 54 тонни горіхів без документів. Після закінчення обшуку, група невстановлених осіб вчинила силовий опір, перешкоджаючи вивезенню горіхів.
Крім того, на підставі ухвали слідчого судді слідчими податкової міліції Запорізької області проведено обшук у сортувальному пункті, який заходиться у с. Кочержинці Черкаської області. Обшук розпочато о 19-00, у світлу пору доби, що не порушує вимоги ч.4 ст.223 та ч.2 ст.236 КПК України. Перед його початком, слідчим оголошено ухвалу про проведення обшуку власнику приміщення та пред’явлено службове посвідчення.
При цьому група невідомих, агресивно налаштованих осіб вчинила фізичний опір та намагалася спровокувати бійку. Під час обшуку було виявлено понад 60 тонн горіхів та документи, які підтверджують походження лише незначної частини горіхів, що знаходились у вказаних приміщеннях. Проте зацікавлені особи, застосувавши силу, не дозволили вилучити знайдений товар та документи.
У результаті навмисних незаконних дій невідомих осіб пошкоджено автомобілі працівників податкової міліції. Окрім того, порушники заволоділи службовим посвідченням слідчого та ухвалою суду на проведення обшуку.
За вказаними фактами слідчими Національної поліції зареєстровані кримінальні провадження за ст.342 КК України (опір представникові влади під час виконання службових обов’язків).

На Волині виявлено ухилення від сплати 4,2 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції Волинської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства.
З’ясувалося, що протягом 2015-2016 років ці посадові особи імпортували на територію України м’ясну і рибну продукцію, реалізацію якої в подальшому оформили через підприємства з ознаками фіктивності, при цьому фактично реалізовувалась продукція по ринкових цінах за готівкові кошти.
Такі дії посадових осіб підприємства дали змогу ухилитись від сплати податків у сумі 4,2 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.

Команда ДФС взяла участь у Київському напівмарафоні

Минулих відхідних працівники ДФС за підтримки керівництва Служби взяли участь у 6-му щорічному Київському напівмарафоні.
До складу команди увійшли як досвідчені бігуни, так і початківці, які тільки почали відкривати для себе біг. Вони брали участь у дистанціях на 5, 10, та 21 кілометр.
Вітаємо наших співробітників та інших учасників напівмарафону, які не лише популяризують здоровий спосіб життя, але й допомагають зібрати кошти на придбання медичного обладнання, необхідного для лікування дітей.
Нагадаємо, що Київський напівмарафон відбувається щороку з благодійною метою. Цього разу захід об’єднав 7100 спортсменів з 43 країн світу, що на 900 учасників більше порівняно з минулим роком. Вік учасників цьогорічного марафону – від 4 –х до 87 – ми років.

ДФС та представники Асоціації "ІТ України" домовилися про розробку Меморандуму про співпрацю

Особливості функціонування ІТ-галузі обговорювалися 19 квітня під час робочої зустрічі Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана та представників Асоціації "ІТ України".
Учасники розглядали проблемні питання, які виникають у представників цього бізнесу, та пропозиції щодо їх вирішення у законодавчому полі.
«Ми відкриті до співпраці з представниками різних секторів економіки і готові оперативно вирішувати усі питання в правовому полі. Але якщо ми декларуємо відкритість, то і бізнес теж має працювати чесно і «по-білому», і таких платників ДФС завжди підтримуватиме. ІТ-компанії теж повинні працювати в одних рамках, з однаковими умовами, і зацікавлена у цьому не лише фіскальна служба, але й самі айтішники. Саме тому ми готові до напрацювання спільних правил ведення співпраці у цій галузі», – наголосив Сергій Білан.
Представники ІТ, у свою чергу, відзначили позитив у спілкуванні з органами фіскальної служби протягом останнього року та відсутність тиску з боку податкової міліції.
Учасники зустрічі домовилися про напрацювання проекту Меморандуму про співпрацю між ДФС та представниками ІТ-галузі з метою визначення стратегічних напрямів подальшої співпраці та основного переліку стратегічних питань, які вирішуватимуться у рамках такого співробітництва.

Наші земляки – відомі харківські письменники Генрі Лайон Олді задекларували свої доходи

Приємно констатувати той факт, що на Харківщині сумлінних платників більшість. Відомі українські письменники-фантасти з Харкова Дмитро Громов та Олег Ладиженський, завітали до Центру обслуговування платників Київської ОДПІ, щоб виконати свій громадянський обов’язок перед рідною країною - надати податкові декларації за 2015 рік та задекларували свої доходи.
Любити свою країну, бути справжніми громадянами, займати активну свідому позицію у суспільстві, та й при тому доводити своїм трудом, що українська земля не втратила своєї легендарної плодючості на письменників– це життєве кредо талановитих фантастів, які зібрали цілий букет призових місць на різних конкурсах та очолили чимало книжкових рейтингів і хіт-парадів.
Як відзначають самі письменники, спілкуючись із податківцями, бажання змінити своє життя на краще та жити у заможній країні, повинно знаходити відгук у вчинках та повсякденному житті кожного українця. Тож усі ми маємо виконати свій громадський обов’язок перед країною, яка дає можливість і навчатися, і працювати.

З якої дати забороняється відпуск пального з акцизного складу без наявності рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі?

Відповідно до п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями акцизні склади утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом, зокрема пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі , які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Відпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників електронними засобами зв’язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
При цьому згідно з п. 12 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ норми п. 230.1 ст. 230 ПКУ щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками застосовуються з 01.01.2017.

Через митний кордон України не вдалося провезти заборонені предмети

Напередодні в пункті пропуску «Харків-пасажирський» митниками було виявлено таблетки «Феназепам».
Під час проведення усного та письмового декларування пасажири поїзду, який рухався з Росії до України, заявили про відсутність предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, або предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України.
При детальному огляді особистих речей, у одного з пасажирів, громадянина Росії, у дорожній аптечці була виявлена упаковка пігулок «Феназепам» загальною кількістю 50 пігулок.
За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.

Як правильно скористатись податковою знижкою в частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом

Відповідно норм Податкового кодексу України платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Крім того, відповідно до норм ПКУ фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, взятого на такі цілі, та процентів за ним.
Згідно з положеннями ПКУ право на включення до податкової знижки суми процентів надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:
- об’єкт житлової іпотеки придбавається;
- збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.
Якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.
Слід зазначити, що у разі якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.
Якщо об’єкт іпотеки придбаний у спільну власність подружжям право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.
Право на податкову знижку щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів мають платники податку, в яких договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла відповідають одночасно наступним умовам:
- у кредитному договорі має бути зазначено, що його видано на придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;
- до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;
- договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим;
- кредит має бути отриманий від банку;
- договір про іпотечний кредит укладено на термін не менше, ніж на 5 років.
Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:
- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;
- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.
Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.
Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.
Платник податку має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, сплачених за звітний рік, з моменту визначення ним такого об’єкта як основне місце проживання у звітному податковому році.
Щодо включення витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла до складу податкової знижки, то враховуючи те, що при будівництві (придбанні) доступного житла платник податків має право скористатися державною підтримкою у вигляді сплати державою 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту в уповноваженому банку, а решта вартості житла сплачується фізичною особою за власні кошти, то до складу податкової знижки включаються витрати, які особисто понесені фізичною особою на будівництво (придбання) доступного житла та погашення пільгового іпотечного житлового кредиту і відсотків за ним.
Правом на податкову знижку можна скористатися до кінця року. Для застосування права на податкову знижку на суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом додатки до податкової декларації про майновий стан і доходи починаючи з 2016 року не надаються. Сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов’язання у зв’язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859, без заповнення додатка, як це було раніше у минулих роках. При цьому у декларації не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених витрат протягом звітного податкового року.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Протягом січня-березня платники Харківщини перерахували майже 123 млн. грн. військового збору

Це на 39,5 млн.грн. більше, ніж за І квартал 2015 року. Зокрема у березні 2016 року сума надходжень склала близько 46 млн. грн. До зрівняння - у березні минулого року надійшло 30,4 млн.грн.
Загалом, як повідомили у фіскальній службі регіону, на Харківщині спостерігається стабільна динаміка надходжень податку на підтримку армії від представників усіх сфер економіки регіону. Адже враховуючи актуальність призначення цього платежу, харків’яни відповідально ставляться і до нарахування, і до сплати військового збору.
Так, якщо у січні поточного року надійшло 34,8 млн.грн., то вже у лютому - 42,1 млн.грн., а березневі надходження перевищили лютневі на 3,9 млн.грн.
У відомстві також повідомили, що найбільші суми вказаного податку сплатили платники Київського – 18,3 млн.грн., Холодногірського– 17,1 млн.грн. та Шевченківського – 16,6 млн.грн. районів нашого міста. В області в лідерах: Харківський район - 5,2 млн.грн., Красноградський – 4,9 млн.грн. та Балаклійський – 3,5 млн.грн.

До уваги платників податків!

Про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
30 квітня 2016 року — робочий день до 15 год. 00 хв.;
2, 3 травня 2016 року — робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;
4, 5, 6, 7 травня 2016 року — робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
1, 8, 9 травня 2016 року — вихідні дні.

Практичні рекомендації від ДФС щодо заповнення декларації фізособи-єдинника III групи
На сьогодні чинна декларація платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, яка затверджена Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.
Платники єдиного податку – фізичні особи-підприємці третьої групи звітують поквартально, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу. Подати звітність потрібно до органу ДФС за місцем податкової адреси єдиноподатника, тобто за місцем свого проживання, за яким підприємець береться на облік як платник податків.
Нагадуємо, що граничний термін подання декларації за I квартал 2016 року - 10 травня.
Проґавивши термін подання, можна отримати штраф у розмірі:
- 170 грн за кожне неподання або несвоєчасне неподання;
- 1020 грн за кожне неподання або несвоєчасне неподання, здійснене платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення.
Подати декларацію можна наступним чином:
• особисто або уповноваженою на це особою;
• поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації);
• засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови про реєстрацію електронного підпису підзвітних осіб.
Варто пам’ятати, що грошові показники у декларації відображаються у гривнях з копійками. Про це можна прочитати у примітці 3 до декларації, де додатково зазначено, що одиниця виміру наводиться з двома десятковими знаками після коми.
Заповняючи декларацію, необхідно дотримуватись основних вимог:
1) У декларації мають бути заповнені всі обов’язкові реквізити, передбачені її формою, які перелічені у пп. 48.3 і 48.4 ПКУ. Варто пам’ятати, що при виявленні порушень у заповненні обов’язкових реквізитів у прийнятті податкової декларації може бути відмовлено.
2) Декларацію слід заповнювати наростаючим підсумком з початку звітного (податкового) року.
3) Якщо якийсь рядок не заповнюється у зв’язку з відсутністю показника (суми), то проставляється прокреслення.
4) Декларація заповнюється українською мовою, у тому числі і в електронній формі.
5) У декларації окремо відображають доходи, що оподатковуються за основними та за підвищеними ставками.
Для складання та подання декларації велике значення має правильне визначення звітного періоду. У загальному випадку податковий період для єдиноподатників починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду. Проте є випадки, в яких звітний період визначається по-іншому. Наприклад, це ті платники, які перейшли на сплату єдиного податку із загальної системи або для новозареєстрованих суб’єктів господарювання, які бажають відразу бути платниками єдиного податку.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року для платників єдиного податку третьої групи були змінені ставки оподаткування. Проте в декларації поки що зазначені ставки, які діяли у 2015 році. До оновлення форми декларації, подають стару декларацію, але заповнюють її за новими правилами.
Форма декларації є єдиною для всіх груп підприємців-єдиноподатників. Вона розроблена таким чином, що показники господарської діяльності для кожної групи знаходяться в окремому розділі. Якщо протягом року відбулася зміна групи – у декларації потрібно буде одночасно заповнювати і розділи, призначені для нової, і розділи, призначені для старої групи. Наприклад, якщо в першому кварталі платник працював на 2 групі, а з другого кварталу перейшов до третьої групи, то в декларації до кінця року треба відобразити:
• у розділі III показники за I квартал;
• у розділі IV показники починаючи з II кварталу (наростаючим підсумком).
Вступна частина декларації заповнюється всіма без винятку платниками. Інформація, що наводиться в полях з 01 по 07, належить до обов’язкових реквізитів, за її відсутності документ втрачає статус податкової декларації.
Розділ I „Загальні показники підприємницької діяльності” заповнюють усі платники єдиного податку, незалежно до якої групи вони належать.
Розділ другий та третій заповнюють платники єдиного податку відповідно першої та другої групи.
Для платників єдиного податку фізичної особи-підприємця третьої групи призначено розділ IV.
Розділ V заповнюють всі групи платників єдиного податку наростаючим підсумком з початку року.
Розділ VI призначено для виправлення помилок, якщо такі є.
Доповнення до податкової декларації заповнюється і додається в довільній формі при наявності.
Підписує декларацію сам підприємець або його представник. За наявності печатки підпис скріплюють її відбитком.

ЄСВ сплачено на невідповідний рахунок — штрафу не уникнути
І штраф, і пеню доведеться сплатити
У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄСВ до платника податку застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом про ЄСВ, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом .
Своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом про ЄСВ, суми є недоїмкою.
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.
Отже, в цьому випадку навряд чи вдасться уникнути штрафу.
Для вирішення цього питання бухгалтеру слід звернутися до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затвердженого наказом МФУ від 16.01.2016 р. №6 .
У Порядку №6 міститься такий термін, як «помилково сплачені суми ЄСВ», — це суми коштів, які на певну дату зараховані на невідповідний рахунок 3719 та/або сплачені з рахунку неналежного платника. А із запитання випливає, що кошти були зараховані на невідповідний рахунок.
У цьому випадку однозначно слід повернути суму ЄСВ або перерахувати на рахунок належного органу доходів і зборів. Кошти повертаються або перераховуються за належністю на підставі заяви платника за формою, що міститься у додатку 1 до Порядку №6. Заява подається до податкового органу, на рахунок якого сплачено ЄСВ.
У разі помилкової сплати суми ЄСВ на рахунок 3719 органу доходів і зборів, в якому платник не перебуває на обліку, розрахунковий документ на перерахування ЄСВ на відповідний рахунок 3719 податкового органу, в якому платник перебуває на обліку, оформлюється підрозділом з ведення фінансово-економічної роботи та бухобліку нижчого рівня за заявою платника та передається органу Держказначейства не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку. Кошти платникам повертає підрозділ з ведення фінансово-економічної роботи та бухобліку нижчого рівня за рахунок поточних надходжень на рахунок 3719, на який сплачено кошти, що повертаються.
Також слід пам'ятати про адміністративну відповідальність, яка покладається на посадових осіб згідно зі ст. 165-1 КУпАП: несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100,00 грн), — тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 н. м. д. г. (від 680,00 грн до 1360,00 грн) (залежно від суми), а за повторне протягом року після накладення адмінстягнення — від 150 до 300 н. м. д. г. (від 2550,00 грн до 5100,00 грн).0574622242