Вы здесь

 

інформація від Чугуївської ОДПІ

На Полтавщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом 75 млн. грн. Вилучено 5,3 млн. грн. готівки
26.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області спільно з працівниками Служби безпеки України в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Полтавської області.
Встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.
Механізм конвертації полягав в наступному: безготівкові кошти від СГД реального сектору економіки надходили на рахунки транзитних суб’єктів господарської діяльності, які підконтрольні фігурантам провадження у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності або надані послуги.
В подальшому безготівкові кошти перераховувались на рахунки підприємств, які не є платниками податку на додану вартість, з призначенням платежу - за сільськогосподарську продукцію та знімались готівковою в банківських установах.
В ході проведених заходів здійснено 17 обшуків за адресами розташування банківських установ, офісних приміщень підприємств, місцях проживання та автотранспортних засобів фігурантів.
За результатами обшуків вилучено 21 печатку підприємств, що мають ознаки фіктивності, не обліковані готівкові кошти на суму 5,3 млн. грн., автомобіль Hyundai Accent, який належить одному з фігурантів провадження, документи фінансово-господарської звітності та чорнові записи щодо діяльності вищевказаних СГД, мобільні телефони, оргтехніку, носії інформації та комп’ютерну техніку.
Загальний обсяг проконвертованих коштів з використанням реквізитів вказаних СГД склав понад 75 млн. грн.
Слідчі дії тривають.

Податкова соцпільга застосовується до зарплати за місяць, а не до авансу
Чугуївська ОДПІ зазначила, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень ( у 2016 році – 1930 грн.).
У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір податкова соціальна пільга не надається, незалежно від категорії платника податку.
Отже, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.

Оплачені підприємством послуги з організації поїздки фізосіб є додатковим благом
ДФС у листі від 15.04.2016 р. №8587/6/99-99-17-03-03-15 роз'яснила: якщо підприємство за свій рахунок оплачує послуги з організації поїздок фізичних осіб, які не пов'язані з виконанням ними обов'язків трудового найму або за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з цими особами, то вартість наданих послуг включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких осіб як додаткове благо.
Відповідно вартість таких послуг топодатковується ПДФО

ДФС та офіс бізнес-омбудсмена співпрацюватимуть у процесі реформування митниці
26.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Реформуванню державної фіскальної служби, актуальним питанням функціонування бізнесу а також удосконаленню процесів адміністрування податків була присвячена зустріч Голови ДФС Романа Насірова та бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, яка відбулась в ДФС 26 квітня 2016 року.
Під час заходу наголошувалось на ефективній співпраці та конструктивній роботі, яка ведеться з моменту підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між ДФС та Радою бізнес-омбудсмена. Так, за словами Альгірдаса Шемети, за цей час було проведено 12 зустрічей експертних груп, на яких розглядалися 68 скарг суб’єктів господарювання. За результатами зустрічей по 70-80% цих проблемних питань були знайдені позитивні рішення.
«Підприємці звертаються, коли вони бачать можливість вирішення проблеми. І коли це підтверджується діями – звертаються й інші підприємці, тому що бачать ефект. Це своєрідна help-line – на неї перестануть телефонувати, якщо вона буде некорисна. Тому статистика звернень до бізнес-омбудсмена з податкової та митної тематики може свідчити про ефективність нашої співпраці у вирішенні актуальних питань функціонування бізнесу», - наголосив Роман Насіров.
Як зазначив Альгірдас Шемета, останнім часом до офісу бізнес-омбудсмена практично не надходить скарг платників щодо поточної заборгованості з відшкодування ПДВ, залишилися лише поодинокі звернення, пов’язані з заборгованістю відшкодування цього податку минулих періодів.
Під час зустрічі також обговорювалися питання розірвання (призупинення дії) договорів про розірвання електронних договорів, митного контролю та реформування митниць.
Представники Ради бізнес-омбудсмена підтримали позицію ДФС щодо необхідності змін у законодавстві для забезпечення протидії шахрайству з електронними ключами, зокрема, щодо обов’язкового особистого отримання посадовими особами підприємств в Акредитованих центрах електронних цифрових підписів.
«Ми повинні зробити все можливе, аби чесний платник податків не страждав від недобросовісної конкуренції та дій шахраїв, а фіктивний бізнес не мав змоги забирати кошти з бюджету держави», - зазначив Роман Насіров.
Альгірдас Шемета також висловив готовність Ради бізнес-омбудсмена приєднатися до реформування ДФС та моніторингу процесів впровадження реформ на митницях.

Щодо ситуації з ТОВ «Савік Шустер Студія»
26.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
У зв’язку з численними публікаціями у ЗМІ щодо ситуації, яка склалася з ТОВ «Савік Шустер Студія», ДФС повідомляє.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч.2 та ч.3 ст.212 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків відносно громадянина Канади Савіка Шустера та стосовно службових осіб ТОВ «Савік Шустер Студія».
Встановлено, що Шустер С., який з 2005 року постійно мешкає на території України, в 2008 році, отримавши на свій валютний рахунок відсотковий фінансовий кредит у розмірі 1340000 євро не повернув його позикодавцю в обумовлений термін. У порушення Закону України від 22.05.2003 № 889-VI «Про податок з доходів фізичних осіб» Шустер С. не надав до податкової інспекції за місцем мешкання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн. грн., що є особливо великим розміром.
У рамках провадження планується проведення податкової перевірки Шустера С. щодо повноти сплати податків із суми неповернутої позики.
Крім того, за висновками планової документальної перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що службові особи ТОВ «Савік Шустер Студія» в порушення п.198.3, 198.6 ст.198 Податкового Кодексу України в 2012-2014 р.р. занизили податок на додану вартість на загальну суму 1,99 млн. грн. (переважно, за рахунок заниження вартості телепрограм «Шустер Live»).
Процедура адміністративного оскарження податкових рішень-повідомлень завершена на користь ДПІ.
Шустер С. тричі викликався до органу досудового розслідування для дачі показань (16.01.2016, 23.02.2016 та 12.04.2016), у зв’язку з чим був обізнаний про наявність кримінального провадження.

Обладнали автомобіль газовою установкою – маєте право на податкову знижку!
27.04.2016 - Головне управління ДФС у Харківській області
Громадяни, які у минулому році переобладнали свій власний транспортний засіб з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання.
Це передбачено статтею 166 Податкового кодексу України.
Переобладнання підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.
Понесені витрати враховуються відповідно платіжним та розрахунковим документам, зокрема квитанціям, фіскальним або товарним чекам, прибутковим касовим ордерам, копіям договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача), .
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для отримання податкової знижки необхідно заповнити та подати Декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року. 0574622242