Вы здесь

 

Новости Харьковской налоговой

Нарахування та сплата ЄСВ фізичними особами – підприємцями

Фізичні особи – підприємці, які є суб’єктами спрощеної системи оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. Разом з цим, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску – 704,0грн. (добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата - 3200,0 х 22%).

Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної

Згідно із п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Про загальну систему оподаткування для юридичних осіб

Після внесення відомостей про реєстрацію юридичної особи в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) у день проведення реєстраційної дії відповідні відомості передаються до ДФС України для взяття на облік як платника податків в контролюючому органі за місцем такої реєстрації. Новозареєстровані юридичні особи можуть за власним вибором обрати систему оподаткування: загальну або спрощену.
На загальній системі знаходяться всі юридичні особи, які не зареєстровані як платники єдиного податку.

До уваги громадян платників земельного податку!

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які надсилають або вручають платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України.

Шановні платники, своєчасно сплачуйте податки та збори!

29 червня, четвер, останній день сплати
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень 2017 року;
30 червня, п’ятниця, останній день сплати:
• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2017 року;
• податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2017 року;
• військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2017 року;

Якщо виникла потреба в отриманні податкової консультації

Відповідно до статті 52 Податкового кодексу України за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації (далі – ІПК) з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС.
Нагадаємо, що ІПК за вибором платника податків надається в усній або письмовій формі.

Якщо є податковий борг з ПДВ - дотація з бюджету не виплачується

Нагадуємо сільськогосподарським товаровиробникам про те, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 р.

Про умови включення ОСББ до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що неприбутковими установами (організаціями) можуть вважатись тільки ті, які одночасно відповідають вимогам п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Також обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Про видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що приймання документів та видача ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється згідно з Рекомендаціями щодо організації роботи головних управлінь ДФС України, затверджених наказом ДФС України від 24 жовтня 2014 року № 213 із змінами (далі за текстом – наказ № 213).

Мешканці Харківщини направили на обороноздатність країни понад 295 мільйонів гривень

Протягом п’яти місяців поточного року від Харківського регіону надійшло 295,3 млн. грн. військового збору.
Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області у зрівнянні з минулорічним періодом надходження військового збору зросли на 79,8 млн. грн. ( за 5місяців 2016 року зібрано 215,5 млн.грн.).
Виконання завдання січня-травня 2017 року забезпечено на 117,9%, до бюджету додатково мобілізовано 44,8 млн.гривень.
Зокрема у травні до бюджету надійшло 62,2 млн.грн. військового збору.

Розширено перелік нафтопродуктів, звільнених від сплати акцизу

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що Постанова Кабінету Міністрів України № 377 від 31.05.2017 р., якою внесено зміни до його власної постанови від 27.12.2010 р. № 1215 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів для використання як сировини для виробництва етилену», набрала чинності з 03.06.2017 р.

Харківська митниця про ввезення транспортних засобів по зниженому акцизу

21.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
З 1 серпня минулого року Законом України строком до 31 грудня 2018 року встановлені знижені ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувалися. За час дії цього Закону в зоні діяльності Харківської митниці ДФС суттєво збільшилась кількість митних оформлень транспортних засобів, що належать громадянам, які проживають в Харківській області.

Харківські податківці розповіли як сплачувати податок на нерухомість

Які об’єкти нерухомості підпадають під оподаткування, які ставки податку на нерухоме майно діють в Харкові та області, у який термін необхідно сплатити зазначений податок, що робити, якщо громадянин не отримав податкове повідомлення-рішення про його сплату та нововведення у сплаті в 2017 році. Ці питання, що наразі хвилюють багатьох харків’ян, і стали головною темою прес-конференції, що відбулась в ГУ ДФС у Харківській області.
Спікером сюжету для новостійних програм виступила начальник відділу управління податків і зборів з фізичних осіб Ірина Васильєва.

Змінено форми Звіту про контрольовані операції

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що 16.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 468 «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Наказ № 468).
Наказом № 468 затверджено Зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Наказ № 8).

«Абетка» для підприємців – харківські податківці взяли участь у відкритому семінарі

22.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
Семінар «Правові підстави перетину товарів через митний кордон України» відбувся в рамках проекту «Абетка експортера». Цільова аудиторія: представники малого та середнього бізнесу регіону, фізичні осіби - підприємці, які націлені на успішну реалізацію стратегій експортно орієнтованого бізнесу.
Фіскальну службу представляла начальник відділу перевірок фінансових операцій ГУ ДФС у Харківській області Наталія Грищенко.

Оновлену декларацію акцизного податку необхідно подавати вже за липень поточного року

23.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що Міністерством фінансів України прийнято наказ від 24.04.2017 № 451 „Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку” (далі – наказ № 451).
Наказ № 451 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 06 червня 2017 (опубліковано 06.06.2017 в «Офіційному віснику України» № 44).

23.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області зазначена сума ЄСВ надійшла протягом січня-травня поточного року та перевищила доведений індикативний показник на 765,0 млн.грн.
Так, від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, надійшло понад 3,4 млрд. грн. (або 85,8%). В той же час, від фізичних осіб-підприємців - більше 283,4 млн.грн.

Подушка зі «скарбом»

23.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
Схованку з канабісом виявили напередодні харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка».
Під час усного декларування пасажири одного з авто, який прямував до Росії, заявили про відсутність товарів та предметів, які заборонені чи обмежені до переміщення через митний кордон України. При цьому службовий собака митників Арчі спрацював на подушку, яка знаходилась на сидінні, та на одного з пасажирів.
В подушці й були виявлені два згортки з насінням та травою канабісу.

Реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі за новою формою

26.06.2017 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", (далі - наказ № 276), зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення, інформує про окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.

Власники нерухомості вже сплатили 35 млн. гривень податку на нерухоме майно

21.06.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 620 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 370 млн. грн. Про це повідомив Директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

Страницы