Вы здесь

 

Новини Харківської ОДПІ 19-08-2016

В Кіровоградській області ліквідовано «сільськогосподарський» конвертцентр з обігом 280 млн. грн.
15.08.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.ст.205 та 212 КК України, ліквідовано конвертаційний центр.
Встановлено, що група осіб, використовуючи реквізити та розрахункові рахунки фіктивних і ризикових суб’єктів підприємницької діяльності, здійснювали закупівлю сільськогосподарської продукції у фермерських господарств - виробників і у посередників, які не є платниками ПДВ, за не обліковані готівкові кошти. Дані операції документально не оформлювалися. В подальшому дану продукцію реалізовували підприємствам реального сектору економіки.
Підприємства, які входили до складу конвертаційного центру, в податковій звітності по ланцюгу постачання товарів формували податковий кредит, у тому числі від низки СГД – імпортерів за рахунок документального оформлення операцій із придбання тканин, мотоциклів, будівельних матеріалів. Після цього дані кошти конвертували та знімали готівкою з призначенням платежу, як поворотну фінансову допомогу та повертали готівкові кошти замовникам за винятком 10-13% за конвертацію.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав понад 280 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 46 млн. гривень.
В ході проведених 25 обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів центру, їх автомобілях та на елеваторних комплексах, виявлено та вилучено 1,9 млн. гривень, 6,7 тис. доларів США, 22 набої калібру 7,62 мм, 6 печаток, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.
На 66 розрахункових рахунків суб’єктів господарської діяльності накладено арешт.
Тривають слідчі дії.
0662550937