Вы здесь

 

Викрито махінації з імпортованою технікою на 12 млн. гривень

Співробітниками Міжрегіонального управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Офісу великих платників податків ДФС відповідно до листа Головного слідчого управління Національної поліції України проведено дослідження фінансово-господарських операцій, одного з товариств, зареєстрованих у м. Києві, по взаємовідносинах з нерезидентом (Республіка Білорусь).
Під час дослідження було виявлено операції щодо передачі на адресу товариства імпортованої техніки від нерезидента в рахунок погашення «штучно» створеного боргу. Загальна вартість імпортованої техніки становить 12 млн. гривень. Для отримання грошових коштів по ланцюгу з подальшим зняттям готівки та виведенням їх поза державний бюджет України, використовувались розрахункові рахунки іншого підконтрольного товариства, зареєстрованого у м. Чернігів.
Таким чином, зазначені дії можуть бути пов'язані зі створенням передумов для протиправного вилучення коштів підприємств та вчиненням фінансових операцій на користь суб'єктів з ознаками фіктивності, що відповідно до п. 16 ч. 1 ст. та ч. 1 ст. 4 Закону України від 14.10.2014 № 1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» містить ознаки здобуття та легалізації (відмивання) доходів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного діяння.
За вказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 209 КК України.
Здійснюється кримінальне провадження.
0662550937