Вы здесь

 

Харківське управління Головного управління ДФС у Харківській області

Податкові юристи Харківщини виграли справ на 11,4 мільярдів гривень
В Головному управлінні фіскальної служби Харківської області проінформували про результати роботи юридичних підрозділів. Так, протягом січня – липня 2019 року на користь органів ДФС регіону ухвалено637 судових рішень на суму11,4 млрд. грн. (понад 89 % від загальної суми розглянутих справ). За результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС на користь держави з початку 2019 року до бюджету надійшла сума в розмірі 45,4 млн. грн.
Завдяки злагодженій роботі структурних підрозділів, обґрунтованій позиції при відстоюванні інтересів держави в суді та наданню беззаперечних доказів податківці під час розгляду справ переконують в правомірності своїх рішень апеляційні інстанції.
У службі інформують щодо цікавих з юридичної точки зору випадків.
Так, належність товару до певної класифікаційної категорії впливає на розмір ставки оподаткування. Разом з цим, суд не завжди бере до уваги висновки експертизи щодо такої належності, які надаються платниками податків, а оцінює всі наявні докази в їх сукупності, як того вимагають норми процесуального законодавства.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду задоволена апеляційна скарга Головного управління ДФС у Харківській області, скасовано рішення суду першої інстанції по адміністративній справі за позовом ТОВ «НВП «С» (Позивач) про визнання протиправними податкових повідомлень – рішень Головного управління ДФС області про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем МИТО на ТОВАРИ, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності.
Податківцями було доведено, що товар (Автоматична машина), який був придбаний ТОВ «НВП «С», згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності та Основними правилами інтерпретації класифікації товарів виконує набагато більше операцій, аніж визначено Позивачем, у зв’язку з чим повинен бути класифікований у межах іншої товарної категорії.
Колегія суддів Другого апеляційного адміністративного суду відхилила висновок судової товарознавчої експертизи по вказаній адміністративній справі, проведення якої було ініційовано Позивачем, з наведених вище підстав.
066-057-92-81