Вы здесь

 

Добровільна сплата податків від харків’ян зросла на 12,5 млн. гривень

У Головному управлінні ДПС у Харківській області повідомляють, що громадяни, які отримують доходи не від податкових агентів, зобов’язані їх задекларувати та самостійно сплатити податки.
З початку року загалом по області 33588 громадян подали Декларацію про майновий стан і доходи. Кількість декларантів зросла у порівнянні з відповідними періодом минулого року на 1385 чоловік.
Громадяни задекларували доходи, отримані у 2018 році, на загальну суму 4736,7 млн.грн., що на 886,5 млн. грн. більше минулорічної суми.
До сплати громадяни – декларанти самостійно визначили майже 115,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 16,7 млн. грн. військового збору. У порівнянні з минулим роком сума податку на доходи зросла на 10,5 млн. грн. ( 110 відс.), військового збору на 2,0 млн. грн. (113,6 відс.).
Такі результати свідчать про підвищення сумлінності харків’ян, розуміння важливості сплати податків, зокрема податку на доходи фізичних осіб, левова доля якого (75 відс.) надходить до місцевих бюджетів, які формують соціальну політику регіону та окремих територіальних громад.
Поряд з цим, у Головному управлінні ДПС у Харківській області не завершується робота по залученню до декларування тих громадян, які зобов’язані були подати декларацію, але добровільно це не зробили. За неподання в установлений термін податкової декларації (до 1 травня) платник податків несе відповідальність, встановлену законодавством.
Також неподання декларації та несплата належних податків є підставою для проведення документальної перевірки.
050-943-01-32