Вы здесь

На Харківщині майже 5 тисяч громадян скористалися правом на податкову знижку

В Головному управлінні податкової служби області проінформували щодо підсумків кампанії декларування, а саме стосовно кількості громадян, які отримали податкову знижку - 4818. З бюджету їм повернуто понад 10,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Кількість таких декларантів зросла на 335 осіб.
Найбільш популярними серед витрат, які задекларували платники для отримання податкової знижки, залишаються кошти, сплачені закладам освіти. Починаючи з 2019 року, до податкової знижки включаються сплачені у звітному (2018) році кошти не лише за навчання у вищих та професійно – технічних закладах, а і у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. У загальній кількості декларантів для отримання податкової знижки – 78 відс. ( 3760 чол.) – це громадяни, які сплатили за своє навчання або за навчання свої дітей.
Зростає кількість декларантів, які бажають отримати знижку у зв’язку з понесеними витратами на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених страховикам та недержавному пенсійному фонду. Їх у цьому році – 728 чол. Також отримали податкову знижку 193 громадянина , які сплачували відсотки за користування іпотечним житловим кредитом. Інші 137 скористалися правом на податкову знижку при понесених витратах, пов’язаних з переобладнанням авто на альтернативне паливо, сплачені внески благодійним, неприбутковим організаціям.
У відомстві нагадують, що декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки можна подати до кінця поточного року, до 31 грудня включно.
050-943-01-32