Вы здесь

 

Запитували: майнові податки

У Харківському управліннІ Головного управління ДПС у Харківській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Майнові податки: об’єкт оподаткування, ставки та терміни сплати”.
З платниками податків спілкувалась начальник Харківського управління ГУ ДПС у Харківській області Наталія Свєтош.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:
У власності є квартира, яка непридатна для проживання. Чи потрібно сплачувати податок з даної квартири і в якому розмірі?
Податковим Кодексом визначено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування.
До таких об’єктів віднесено, зокрема, житлову нерухомість, що непридатна для проживання, у тому числі з аварійним станом, визнана такою згідно із законом та перспективним планом формування територіальних громад.
Отже, у разі визнання квартири непридатною для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, згідно з рішенням місцевої влади, такий об’єкт не є об’єктом обкладання податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Чи може фізична особа, яка є особою з інвалідністю ІІ групи, пенсіонером за віком та такою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримати індивідуальну пільгову ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за квартиру?
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їхньої діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення понесених ними витрат (п.30.2 ст.30 Кодексу).
За підпунктом 12.3.7 п. 12.3 ст.12 Кодексу сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.
Отже, встановлювати індивідуальні пільгові ставки з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб незалежно від соціального статусу Кодексом не дозволяється.
У квартирі зареєстровані та проживають фізична особа - власник такої квартири разом із трьома родичами. Кому буде нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за такий об’єкт нерухомості та чи буде врахована загальна кількість проживаючих у ньому осіб?
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової таабо нежитлової нерухомості.
Обчислення суми податку з об’єктаоб’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, проводиться контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Отже, податок обчислюється контролюючим органом лише для власника об’єкта житлової нерухомості, незалежно від кількості осіб, що зареєстровані як такі, що проживають за адресою такої квартири.
0991210516