Вы здесь

Pічний перерахунок ПДФО: що треба знати?

Головне управління ДПС у Харківській області звертає увагу, що податковим законодавством встановлено обов’язок роботодавця як податкового агента проводити за наслідками кожного звітного податкового року перерахунок суми доходів, нарахованих працівникам у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.
Відповідно до пп. 169.4.2 ПКУ перерахунок здійснюється в обов’язковому порядку в таких випадках:
• за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
• під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 ПКУ;
• під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

• Тобто річний перерахунок заробітних плат працівників та утриманих з них сум ПДФО за 2019 рік слід провести не пізніше ніж під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто у грудні 2019 року.
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою №1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4, в тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок.
0991210516