Вы здесь

Чергове засідання круглого столу з питань легалізації заробітної плати

У Харківському управлінні відбулось чергове засідання «круглого столу» з суб’єктами підприємницької діяльності щодо легалізації зайнятості та дотримання діючого трудового законодавства за участю начальника управління Наталії Свєтош, заступника начальника управління - начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Яни Конюк-Потапової.
На засідання були запрошені керівники підприємств, організацій, установ та фізичні особи-підприємці району, найманим працівникам яких було нараховано заробітну плату нижче мінімального законодавчо встановленого розміру.
Засідання «круглого столу» відкрила начальник управління Наталія Свєтош, яка наголосила, що головна мета підвищення рівня заробітної плати - забезпечення достатнього життєвого рівня, причому таке підвищення є більш продуктивним методом боротьби з бідністю, аніж різнопланові форми соціальної допомоги, яка надається Урядом малозабезпеченим громадянам України. Підвищення заробітної плати до економічно обґрунтованого розміру має низку позитивних наслідків, в першу чергу тому, що добробут суспільства визначається рівнем добробуту кожного його громадянина. Лише достойна оплата праці зацікавлює робітника у підвищенні її якості, стимулює науково-технічний і технологічний прогрес.
Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Яна Конюк-Потапова зазначила, що серйозною соціально-економічною загрозою через недоотримання коштів місцевими бюджетами є проблема існування нелегальної заробітної плати. Рівень надходження податку з доходів фізичних осіб знаходиться у прямій залежності від рівня заробітної плати. Тому так важливо, щоб працівники отримували офіційну заробітну плату, а не в «конвертах», яка б забезпечувала добробут кожної родини, а місцевий бюджет мав би при цьому стабільні надходження.
Запрошені платники податків надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.
До кожного присутнього було доведено інформацію щодо необхідності впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, зокрема вжиття заходів, спрямованих на забезпечення виплати заробітної плати в межах законодавчо встановлених норм.
У ході зустрічі керівництво Харківського управління акцентувало увагу присутніх на необхідності забезпечення дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, підвищення її рівня, що є найважливішим чинником збільшення надходжень до міського бюджету.
0662550938