Вы здесь

Новости Харьковской налоговой

Представники Харківського управління провели чергову зустріч щодо роз’яснення податкового законодавства торгівцям на ринках міст Чугуєва та Зміїва.
Сьогодні в Україні значно поширене таке явище, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин або виплата нелегальної заробітної плати.
Легалізація зайнятості, створення додаткових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення та економічного процвітання країни в цілому.

Керівник податкової служби області Артем Єфремов зазначив, що підведено підсумки роботи харківських податківців по легалізації праці за минулий рік. Робота проводилась масштабна, потужна інформаційно-роз’яснювальна кампанія була скоординована з органами місцевого самоврядування, управлінням Держпраці, Пенсійного фонду. Також були вжиті і контрольно-перевірочні заходи.
Загалом було працевлаштовано 2853 особи.

Державна податкова служба України на виконання доручення Міністерства фінансів України, що надійшло листом від 12.01.2020 № 11220- 16-62/764 (вх. ДПС №>36/4 від 13.01.2020), а також з метою забезпечення безумовного дотримання вимог Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та інших нормативно-правових актів щодо сплати податку на доходи фізичних осіб юридичною особою до відповідних бюджетів за відокремлені підрозділи, не уповноважені нараховувати та перераховувати такий податок за працівників цих підрозділів, повідомляє таке.

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що згідно з п. 168.4 ст.168 Податкового кодексу України податок на доходи фізичних осіб, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України (далі -БКУ).

В Головному управлінні податкової служби регіону проінформували про результати вжитих заходів щодо детінізації ринку підакцизних товарів. На виконання зазначених заходів та з метою скорочення тіньового обігу підакцизних товарів протягом січня-вересня 2019 року проведено 463 перевірки суб'єктів роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
За результатами розгляду матеріалів зазначених перевірок до суб'єктів господарювання застосовані фінансові санкції на загальну суму 9,3 млн. грн., надходження до бюджету склали 3,3 млн.гривень.

Електронні послуги та сервіси від податкової служби стають все більш популярними. Це зручно та швидко. В Головному управлінні податкової служби Харківської області підтверджують цей факт статистикою. З початку поточного року послугами безкоштовного сервісу «Електронний кабінет» скористались 83,1 тис. платників податків, які подали за допомогою сервісу понад 658,4 тис. документів податкової звітності до територіальних органів ДПС у Харківській області.

Винагорода за цивільно-правовим договором. Як оподатковувати ПДФО і ЄСВ?

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована сума такої винагороди (ставка податку на доходи фізичних осіб - 18%).

В Головному управлінні ДПС у Харківській області проінформували, що протягом десяти місяців 2019 року мешканці регіону сплатили до бюджетів усіх рівнів в сумі 36824,7 млн. гривень.
Вказана сума перевищила минулорічну на 6513 млн. гривень. Темп росту збору платежів склав 121,5 відсотків.
У розрізі платежів до Зведеного бюджету надійшло:
Податку на доходи фізичних осіб – 10970,5 млн.грн. ( плюс 1677 млн.грн. до минулорічного показника);
ПДВ – 5029 млн.грн. (плюс 947,1млн.грн);
Податку на прибуток – 2192 млн.грн. (плюс 962,4 млн.грн);

ДПС продовжує роботу із підвищення ефективності адміністрування податку на додану вартість. За попередніми даними, у вересні нарахування ПДВ загалом склали 20,95 млрд грн, що на 3,55 млрд грн, або на 20,4% більше, ніж у вересні минулого року (17,4 млрд грн).
При цьому обсяг постачання у минулому місяці у порівнянні із вереснем 2018 року зріс тільки на 3,5% (з 731,4 млрд грн до 757,1 млрд грн).
Пришвидшуються і темпи приросту нарахування ПДВ. Так, за результатами серпня нарахування ПДВ до серпня 2018 року зросли на 17,2%, а за результатами вересня – вже на 20,4%.

Де дізнатися нові реквізити рахунків для сплати податків, які діють з 01.10.2019

Нагадуємо, що з 1 жовтня у зв’язку з переходом Державної податкової служби України на міжнародні стандарти IBAN, Державною казначейською службою України відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів.
Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:
- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Україна покращила свої позиції у рейтингу Doing Business-2020

Україна одразу на 7 пунктів покращила свої позиції у рейтингу простоти ведення бізнесу Світового Банку. У Doing Business-2020 Україна зайняла 64-тий рядок з-поміж 190 країн. Згідно з даними звіту Світового банку, у свіжому рейтингу ми поліпшили свої показники по 6 з 10 індикаторів, які враховуються фахівцями Світового банку при складанні рейтингу.

Відкриті дані – відкритість ДПС

Державна податкова служба оприлюднила 40 основних наборів даних у формі відкритих даних, які відносяться до компетенції ДПС та, зокрема, які були закріплені за ДФС. Відкриті дані оприлюднено на Порталі відкритих даних Єдиного державного вебпорталу відкритих даних (data.gov.ua/organization/derzhavna) та у банері «Відкриті дані» головної сторінки офіційного вебпорталу ДПС (tax.gov.ua/datasets.php?q=).

Податкову знижку отримали 5073 харків’ян

З початку року 5073 громадян реалізували своє право на отримання податкової знижки, з яких 3940 отримали компенсацію вартості освіти.
Нагадуємо, якщо одним із видів Ваших видатків в 2018 році були витрати на навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.
Держава зобов’язується відшкодувати витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Ця гостра соціальна проблема турбує і представників органів влади, і населення. Напередодні вiдбулось засiдання обласної робочої групи з питань пiдвищення мiнiмальної заробiтної плати, рiвня оплати працi та легалiзацii зайнятості. Головне питання - скорочення «тіньової» зайнятості.
Учасники – представники Департаменту соціального захисту населення ХОДА, ГУ ДПС у Харківській області, Пенсійного фонду, управління Держпраці у ході обговорювали і позитивні зрушення в сфері трудових відносин, у тому числі щодо легалізації, і й подальші заходи впливу.

ЄСВ: чи можна включати до складу витрат підприємця-загальносистемника?

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є фізичні особи - підприємці.

З початку року суб'єкти господарювання Харківського регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 156,8 млн.грн. екологічного податку. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на 29 відс. або на 35,0 млн.гривень.
Так, із загальної суми до державної казни спрямовано понад 88,2 млн.грн., до місцевих бюджетів - 68,6 млн. гривень.
Усього в Харківській області зареєстровано 3 704 підприємства-забруднювача довкілля, що сплачують екологічний податок.
0662550937

Як визнаються типи об'єктів нерухомості з метою їх оподаткування

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до ст. 14 ПКУ на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.
Відповідно до пп. 266.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Підпунктом 14.1.129.1 ПКУ визначено, що будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:

28 жовтня країна відзначає річницю визволення України від фашистських загарбників. Цього року минає 75 років з того дня, коли останнього загарбника було вигнано з української землі.
На Меморіалі Слави в Лісопарку відбулась урочиста церемонія покладання квітів, участь у якій взяли представники обласної та місцевої влади, силові структури, військові, ветерани, громадськість. Податкову службу Харківського регіону представляв в.о. начальника ГУ ДПС у Харківській області Артем Єфремов.

Податківці відвідали ринок. Але не для перевірки

В першу чергу роз’яснювати та інформувати. Співробітники Головного управління ДПС області в черговий раз завітали на один з торгівельних майданчиків нашого міста. Темою для спілкування стало нагадування про необхідність сплати податків, зокрема недопущення заборгованості по ЄСВ – тому що це, передусім, соціальний захист та пенсії самих же громадян. Проінформували, попередили, роздали друковані листівки –сподіваємось на результат!
Керівництво податкової служби регіону взяло участь в урочистостях з нагоди визволення України
0662550937

Для сплати єдиного податку в органах Казначейства відкриті два рахунки – з кодами класифікації доходів бюджету 18050401 та 18050400. Постає запитання, на який рахунок ФОП має перераховувати кошти?
З цього приводу Державна податкова служба повідомляє таке: єдиний податок сплачується фізичними особами ІІІ групи на код 18050401 у разі реєстрації платника в містах з районним поділом. Наприклад, Дніпро, Запоріжжя, Харків та ін.
ФОП, зареєстровані на інших територіях, мають сплачувати єдиний податок на код 18050400.
0662550937

Страницы