Вы здесь

У Харкові на кондитерському виробництві знайшли «нелегалів»

Співробітники податкової міліції Харківщини виявили підприємство, яке протягом двох років використовувало працю офіційно неоформлених працівників та сплачувало їм заробітну плату «у конвертах». У ході своєї незаконної діяльності власник підприємства завдав державному бюджету збитків щонайменш на 4,6 млн. грн.
Так, при організації та проведенні комплексу практичних заходів отримано інформацію стосовно протиправної діяльності посадових осіб підприємства, яке здійснює виробництво та реалізацію кондитерських виробів, щодо умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом використання праці робітників без офіційного оформлення трудових відносин, а також виплати офіційно оформленим робітникам частини заробітної плати «у конвертах», тобто, без відображення по бухгалтерських та податкових обліках даного підприємства, а також реалізації власної необлікованої продукції за готівку.
«За документами загальна чисельність працевлаштованих співробітників на підприємстві складає близько 100 осіб, які отримують заробітну платню від 3200 до 3400 грн. на місяць, - розповідає в.о. першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Янчук, – однак шляхом проведення низки оперативних заходів встановлено, що на зазначеному виробництві працює щонайменш 250 осіб із заробітною платою значно вище мінімальної».
Зарплату у «конвертах» працівники зазначеного підприємства отримували два рази на місяць у касі підприємства, про що ставили підпис в відповідних необлікованих відомостях. Гроші для таких виплат керівники підприємства брали від реалізації необлікованого товару, виробленого на власних потужностях без відображення у бухгалтерських та податкових звітностях.
«В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС області провели обшуки в офісних та виробничих приміщеннях кампанії, - зазначає Андрій Янчук, - так, було виявлено та вилучено печатки, комп’ютерну техніку, тіньову документацію та грошові кошти (в тому числі призначені для виплати зарплати «в конвертах») в сумі понад 650 тис. грн.»
Крім цього, працівники податкової міліції провели опитування співробітників компанії. Частина з яких підтвердили, що працюють без офіційного оформлення та отримують заробітну платню «у конверті».
Наразі слідство за даним фактом триває.
0662550937