Вы здесь

Місія Управління ООН з обслуговування проектів визначить потреби ДФС в ІТ-сфері

У Державній фіскальній службі України розпочала роботу місія Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) та експерти Європейського Союзу, які мають визначити потреби ДФС у сфері інформаційних технологій. Зокрема, мова йде про дослідження стану розвитку IT у ДФС, аналіз ситуації щодо закупівель телекомунікаційних рішень, інфраструктури та обладнання для підтримки функціонування технологій IoT поряд з обміном інформацією між службою, Мінфіном та Держказначейством.
«Значна частина Стратегічних ініціатив розвитку ДФС до 2020 року присвячена саме сфері ІТ. Враховуючи це, допомога міжнародних експертів у цьому напрямі є дуже важливою та корисною, адже завдяки таким місіям ми отримуємо не лише міжнародний досвід та технічну допомогу, але й визначений план реформування і співпраці у цьому напрямі», – відзначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час робочої зустрічі з представниками місії.
За його словами, ДФС готова до активної співпраці з міжнародними експертами у напрямі розвитку ІТ-сфери.У 2017 році вже розпочато реалізацію низки проектів щодо розвитку електронних сервісів, відносно впровадження яких прийнято відповідні законодавчі акти.
«Ми вже маємо позитивні результати щодо впровадження електронних сервісів. Завдяки їм суттєво зменшилася корупційна складова в роботі наших співробітників. Переконаний, що лише за рахунок ІТ-сервісів ми зможемо створити сприятливий бізнес-клімат та рівнозначні умови для ведення бізнесу», – наголосив Мирослав Продан.
Він також відзначив, що у 2018 році зусилля працівників служби будуть сконцентровані на завершенні розпочатих у 2017 році проектів. Так, одним з таких проектів є автоматизована система «Єдине вікно», яка діє на митницях. З лютого цього року відповідно до діючого законодавства всі митні декларації будуть оформлюватися за цим принципом.
Крім того, у 2018 році в ДФС працюватимуть над забезпеченням повноцінної роботи Електронного кабінету платника, впровадженням механізму електронних перевірок, автоматизованих систем управління персоналом та аналізу корупційних ризиків, запуском у повному обсязі автоматизованої системи управління документами, а також удосконаленням сервісу щодо аналізу ризиків та on-lineмоніторингу процесів на пунктах пропуска.
«Сьогодні у нас розпочаті проекти, які мають законодавче підґрунтя, ми маємо людські та матеріальні ресурси, підтримку міжнародних експертів. Це найкращі умови для розвитку. Впевнений, що у такому форматі ми зможемо реалізувати усі плани та задуми, а 2018 рік стане одним з успішніших для служби», – підкреслив Мирослав Продан.
За результатами первинної оцінки ситуації в ДФС місія визначить потреби служби в IT та запропонує відповідний план реформування і співпраці.
Довідково:
Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) було створено у 1995 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН для надання послуг у сфері закупівельної діяльності, будівництва та виконання проектів.
UNOPS працює більш ніж у 140 країнах-членах ООН, надає послуги з управління програмами та проектами у будь-якій сфері, що підпадає під мандат ООН, з гуманітарними цілями та цілями розвитку.
Цей візит експертів UNOPS здійснюється в рамках реалізації програми ЄС з підтримки державного управління фінансам для України з загальним обсягом фіндопомоги в 55 млн євро.
0662550937