Вы здесь

 

НОВИНИ Харківської ОДПІ

Податківці зустрілись з підприємцями
29.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Днями фахівці Головного управління ДФС у Харківській області та Східної ОДПІ провели чергову зустріч з представниками бізнесу, під час якої обговорили податкові зміни та актуальні питання ведення підприємницької діяльності.
Зокрема, підіймалась тема важливості офіційного працевлаштування робітників та виплати їм гідної заробітної плати.
Окрім того, податківці розповіли присутнім про нюанси нарахування та сплати ЄСВ, ПДФО й єдиного податку, а також зміни в оподаткуванні, що набрали чинності з 1 січня 2018 року.
Окремо співробітники ДФС зупинились на проведенні Кампанії декларування, яка розпочалась з початку року, та на основних випадках, коли у громадянина виникає обов’язок надати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.
Наприкінці зустрічі кожен з присутніх отримав індивідуальні консультації стосовно ведення підприємницької діяльності.
http://mistaua.com/k/kharkivskaodpi

Декларація з транспортного податку на 2018 рік подається до 20 лютого 2018 року
29.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області області нагадує, що відповідно до п.п.267.6.4 п.267.6 ст. 267 розділу ХІІ ПКУ, платники транспортного податку – юридичні особи повинні самостійно обчислити суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого подати до контролюючого органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Стосовно об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єктa.
Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Університет митної справи та фінансів запрошує на дні абітурієнта!
26.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Університет митної справи та фінансів запрошує на Дні абітурієнта 24 березня 2018, 21 квітня 2018, 19 травня 2018. Початок о 10:00, м. Дніпро вул. В.Вернадського, 2/4
Більш детальну інформацію про Університет можна отримати на сайті http://umsf.dp.ua
Зміни у застосуванні РРО
26.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 984 (далі — Постанова № 984) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зокрема, Постановою № 984 підвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) є обов’язковим, для окремих форм та умов проведення діяльності:
- з 200 тисяч гривень на один суб’єкт господарської діяльності до 500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання,
- з 75 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) до 250 тис. гривень.
Також у Постанові № 984 зазначено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень, обов’язково застосовують РРО відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.
Окрім того, пунктом 2 Постанови передбачено, що «дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами».
Також Постановою № 984 внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 984
Харківська митниця ДФС про зміни в порядку оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі
25.01.2018
З 01 січня 2018 року набув чинності Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», згідно з яким серед іншого внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Зокрема, підпункт 191.2.3 пункту 191.2 Розділу V «Податок на додану вартість» ПКУ доповнено абзацом такого змісту: «У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті».
Таким чином, наведеними змінами до ПКУ з 01.01.2018 встановлено базу оподаткування податком на додану вартість товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами за вищенаведених умов.
Водночас, згаданим Законом України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII внесено зміни до статті 196 «Операції, що не є об’єктом оподаткування» ПКУ, а саме визначено, що не є об’єктом оподаткування операції з:
«ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин».
Водночас Харківська митниця ДФС повідомляє, що правила щодо сплати ввізного мита залишились у чинній редакції Митного кодексу України (далі - МКУ).
Так, нормами частин першої та другої статті 374 МКУ визначено наступні умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі:
1. Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами .
2. Норма частини першої цієї статті застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. З метою забезпечення дотримання цієї умови посадові особи органів охорони державного кордону, які здійснюють паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесі здійснення такого контролю інформують посадових осіб органів доходів і зборів про громадян, які в'їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби. У разі якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частині першій цієї статті, ввозяться на митну територію України особою, яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.
В залежності від обраного виду транспорту громадянин має змогу звернутись за більш детальною консультацією до підрозділів Харківської митниці ДФС:
- для автомобільного транспорту - митний пост «Щербаківка»
(тел. 766-10-43, 733-17-59, 766-10-42);
- для залізничного транспорту - митний пост «Харків - пасажирський»
(тел. 724-37-34);
- для повітряного транспорту – митний пост « Харків - Аеропорт»
(тел. 728-32-54, 775-53-70, 775-53-49).
Протягом 2017 року на Харківщині податківці виявили більше півтисячі порушень у сфері торгівлі підакцизними товарами
25.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Фахівцями Головного управління фіскальної служби Харківської області з метою виявлення порушень у сфері торгівлі підакцизними товарами здійснюється ряд заходів, серед яких і проведення перевірок. Протягом минулого року, в результаті контрольно-перевірочних заходів, було виявлено 502 порушення чинного законодавства та донараховано фінансових санкцій на суму 4,4 млн. гривень.
В ГУ ДФС області проінформували про найпоширеніші порушення. Це і недотримання суб'єктами господарювання мінімальних оптово-роздрібних цін на алкогольні напої, перевищення максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, здійснення продажу підакцизних товарів неповнолітнім або в невстановлених чинним законодавством місцях, безліцензійна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами, зберігання алкогольної і тютюнової продукції в місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, використання РРО, не вказаного в ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями тощо.
Станом на 01.01.2018г. на території Харкова та Харківської області 2971 суб'єкт господарювання здійснює реалізацію підакцизних товарів на підставі 9776 діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (5511) і тютюновими виробами (4265).
Фіскальна служба Харківщини не припиняє роботу з легалізації праці
25.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
На цьому наголосив заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін під час засідання круглого столу.
Головною темою заходу, ініціаторами якого виступив Харківський обласний центр зайнятості, стала взаємодія в частині легалізації робочих місць та доходів, зайнятості населення та підсумки цієї роботи за 2017 рік.
Учасники – ГУ ДФС у Харкіській області, Департамент соціального захисту населення ХОДА, управління з питань праці ГУ Держпраці, Головне управління ПФУ, Об’єднання профспілок, Нацслужба посередництва і примирення.
Присутні ділилися досвідом, інформували про проведену роботу протягом минулого року та обговорювали спільну стратегію дій. Заступник начальника фіскальної служби Артур Праскурін розповів про заходи, які проводились фахівцями в напрямку протидії трудовим відносинам. Це і роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, участь у спеціальних комісіях, під час яких заслуховують працедавців та керівників, контрольно-перевірочні заходи, які допомагають виводити на чисту воду порушників трудового законодавства. Податківець відзначив, що таким заходам передує дуже серйозна аналітична робота. Звітність, об’яви щодо вакансій в ЗМІ тощо. Усього, відзначив Артур Праскурін, протягом 2017 року було легалізовано понад 900 найманих робітників. До бюджету додатково надійшло близько 900 тисяч гривень.
Посадовець відзначив, що робота в даному напрямку триває та наголосив на важливості співпраці з іншими службами.
Зміни у Положенні про ведення касових операцій
25.01.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Постанова № 148 та Положення № 148). Цей документ офіційно опубліковано 04.01.2018 та розміщено на веб-сайті Національного банку України.
Згідно з пунктом 5 Постанови № 148 постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, тобто з 05.01.2018.
У зв’язку з набранням чинності Постановою № 148, визнано такими, що втратили чинність, зокрема, постанову Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», зареєстровану у Міністерстві юстиції України 13.01.205 за № 40/10320 та постанову Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», зареєстровану у Міністерстві юстиції України 02.07.2013 за № 1109/23641.
Звертаємо увагу, що пунктом 11 Положення № 148 дано оновлене визначення оприбуткуванню готівки. Відповідно до внесених змін оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)».
Також пунктом 12 Положення № 148 передбачено, що установа/підприємство на підставі цього положення зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки до банку).
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні
Василь Поїзд: У 2017 році порушено майже 32,3 тис справ про порушення митних правил
29.01.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Протягом 2017 року митницями ДФС порушено майже 32,3 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 1,59 млрд. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 746 млн. гривень. Про це розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Василь Поїзд.
За його словами, кількість порушених справ у 2017 році майже на третину перевищує показник 2016 року. Так, тоді було порушено 23,2 тис. справ на суму понад 2,09 млрд. грн.
«Найчастіше митницями фіксувалися порушення при переміщенні продовольчих товарів. За 2017 рік було встановлено 2,7 тис. таких випадків на загальну суму майже 67,9 млн. грн. У переважній більшості виявлялися тютюнові вироби – 1,9 тис. випадків та алкогольні напої – 182 випадки, м’ясо та вироби з нього – 91 випадок, молоко та вироби з нього – 60 випадків тощо», – зазначив Василь Поїзд.
Порушення під час переміщення промислових товарів були встановлені у 2,7 тис. випадках на загальну суму понад 545,5 млн. грн.
Так, найчастіше з порушенням намагалися перемістити товари легкої промисловості – 187 випадків на суму понад 123,41 млн. грн., побутову техніку – 122 випадки, вилучено 464 одиниці на суму понад 3,23 млн. грн.; мобільні телефони (смартфони) - 102 випадки, вилучено 387 одиниць на суму понад 3,81 млн. грн., дорогоцінні метали і каміння – 64 випадки на суму понад 14,23 млн. грн., обчислювальну та оргтехніку – 55 випадків, вилучено 818 одиниць на суму понад 3,64 млн. грн.
Також за вказаний період встановлено 444 випадки переміщення валюти на суму понад 79,49 млн. грн.
На розгляд до суду митницями ДФС передано майже 7,8 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 1,47 млрд. грн. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму понад 433,56 млн. грн. Накладено штрафів на суму понад 401,57 млн. грн.
За словами Василя Поїзда, митниками особлива увага приділяється виявленню фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, зброї та боєприпасів.
Так, протягом 2017 року викрито 1,2 тис. фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Кокаїну було виявлено 0,786 кг, канабісу – 78,56 кг та 0,01 л; 34,7 кг, 19 278 таб., 809 капс., 97 амп., 0,538 л інших наркотичних засобів; 226,86 кг, 26 753 таб., 26 689 капс., 49 амп., 0,234 л психотропних речовин; а також 7,69 кг, 92,5 л, 62 403 табл., 40 капс., 14 амп. прекурсорів.
Відповідно до вимог КПК України, митницями ДФС до правоохоронних органів України направлено 851 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 305, 307, 309 КК України
«Найбільша кількість випадків затримань припадає на поштовий
зв’язок – 595, автомобільний вид транспорту – 409, залізничний – 120,
пішки – 55, морський – 35, авіаційний – 34 випадків. При цьому найчастіше небезпечні речовини намагалися ввезти в Україну – 942 випадки, а вивезти – 306», – розповів Василь Поїзд.
Він також зазначив, що випадки незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів були виявлені на кордоні з Російською Федерацією – 295, з Республікою Білорусь – 110, з Молдовою – 93, з Польщею – 74, з Угорщиною – 60, з Румунією – 7, зі Словаччиною – 6.
Для встановлення джерел і каналів переміщення наркотичних засобів та осіб, які беруть у цьому участь, відповідно до ст.456 Митного кодексу України спільно з оперативними підрозділами правоохоронних органів проведено 68 контрольованих поставок.
Упродовж 2017 року митницями ДФС виявлено 467 фактів переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів з порушенням митного чинного законодавства.
Митницями ДФС направлено до правоохоронних органів 92 повідомлення про протиправні діяння, що містять можливі ознаки злочину, передбаченого ст. 201 КК України та 74 повідомлення за можливими ознаками злочину, передбаченого ст. 263 КК України, де предметами злочину були зброя та боєприпаси.
Мирослав Продан: У 2018 році ми очікуємо зростання надходжень на рівні 60 млрд. гривень
26.01.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
На 2018 рік у держбюджеті доходи загального фонду за платежами, що адмініструються ДФС, збільшено на 106,8 млрд. грн. Тобто порівняно з 2017 роком доходи зростуть на 17%. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время».
За його словами, минулий рік завершився зростанням ВВП на 2,3%, приріст прямих іноземних інвестицій склав понад $2 млрд, а освоєння капітальних інвестицій збільшилося на 20%. Це свідчить про те, що економіка України відновлюється і є перспективи та всі передумови для подальшої стабілізації. Прогноз ВВП закладений на рівні 3%, інфляція – 9%.
«Ми відходимо від тиску на бізнес, по 2017 року ми маємо показник добровільної сплати податків на рівні 90%. Якщо врахувати фактор інфляції та, наприклад, митних платежів від транспортування газу, то темпи зростання будуть на рівні 60 млрд грн.», - наголосив Мирослав Продан.
Щодо результатів 2017 року, то ДФС на 100% виконала індикативні показники Міністерства фінансів щодо надходжень до бюджету.
«Мова йде про 750 млрд грн. Це ті кошти, які ми проадміністрували з урахуванням змін до закону про бюджет на 2017 рік, внесених у липні. Однак, з урахуванням додаткових 30 млрд грн – це сьогодні трохи більше 100%. Ми додатково забезпечили майже 4 млрд грн.», – підкреслив Мирослав Продан.
Порівняно з 2016 роком надходження зросли на понад 140 млрд. грн. За його словами, додаткові 70 млрд. грн. порівняно з 2016 року забезпечили митниці. Це кошти, отримані завдяки боротьбі з контрабандою.
У податковому напрямі зростання находжень також відбулося за рахунок детінізації економіки. Крім того, з 1 квітня 2017 року запрацював електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, який дає можливість оперативного відшкодування податку платникам.
«Зараз 97% заявлених до відшкодування сум повертаються фактично місяць в місяць. Завдяки цьому наші суб’єкти господарювання, наш бізнес швидко може поповнювати обігові кошти, планувати діяльність, що надалі має відповідний результат в їх прибутковості», – розповів Мирослав Продан.
Протягом 2017 року також вдвічі збільшилися нарахування з податку на прибуток, який є одним з бюджетоформуючих податків.
За словами очільника ДФС, зменшилася кількість суб'єктів господарювання, які декларували свої доходи на рівні видатків, та кількість платників, які декларували збитки.
«Так, за рахунок стабілізації національної грошової одиниці більшість наших суб'єктів сьогодні вийшли на прибуток. Якщо ми порівняємо курс валюти 2016 року у 2017, то коливання були десь на рівні 4%. Стабілізація грошової одиниці, створення належних умов, максимальне виведення з тіні певних секторів економіки додатково додали бюджету за митним і податковим напрямом більше 140 млрд грн.», – зазначив Мирослав Продан.
У 2017 році до бюджету надійшло понад 15 млрд. грн. військового збору
24.01.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
За січень-грудень 2017 року до Державного бюджету України надійшло 15,1 млрд. грн. військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, надходження військового збору за минулий рік на 3,6 млрд. грн. перевищили відповідний показник 2016 року.
«Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд. 398 млн. грн., 859 млн. грн. надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн. грн. – Харківської області та 679 млн. грн. – Львівської області», - зазначив Павло Дроняк.
Найбільші суми військового збору минулого року до бюджету надійшли у грудні – понад 1,7 млрд. грн., понад 1,3 млрд. грн. цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року.
0662550937