Вы здесь

Новини Харківської ОДПІ 14-02-2018

На виконання судових рішень ДФС проведено 652 документальні перевірки
13.02.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Під час розслідування кримінальних проваджень органами досудового слідства з метою збору доказів про вчинені правопорушення ініціюється проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання на підставі підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.
У 2017 році ДФС на виконання судових рішень проведено 652 документальні позапланові перевірки платників податків, за результатами яких донараховано 8,1 млрд. грн. податкових зобов’язань разом зі штрафними санкціями.
Наприклад, документальною позаплановою перевіркою ТОВ «Н» (м. Київ) встановлено, що відповідно до виписок по рахунках у банках зазначеним товариством від ТОВ «Г» отримано 204,3 млн. гривень.
Під час допиту фінансовий директор ТОВ «Н» повідомив, що вказані кошти одержано товариством в якості безповоротної фінансової допомоги, яка у податковій звітності не декларувалась. Податок на прибуток не сплачувався.
Згідно з показниками фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва, поданого ТОВ «Н», дебіторська та кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду відсутня.
Таким чином, перевіркою встановлено заниження доходу ТОВ «Н» на суму безповоротної фінансової допомоги та податку на прибуток на 36,8 млн. гривень.
Донараховану суму грошових коштів (разом зі штрафними санкціями) у розмірі 46 млн. грн. сплачено до бюджету у повному обсязі.
http://mistaua.com/k/kharkivskaodpi

Україна та Словаччина посилять співпрацю у митній сфері
12.02.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Основні напрями розвитку співробітництва України та Словаччини у митній сфері обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та заступник міністра фінансів Словаччини Дана Мегер.
За словами Мирослава Продана, сьогодні надзвичайно важливим є впровадження обміну попередньою інформацією між митними органами двох країн, оскільки це остаточно вирішить проблему з чергами у пунктах пропуску та митною вартістю, значно спростить та здешевить для бізнесу процес оформлення.
Він зазначив, що частково це питання вже вирішено з польськими колегами – обмін попередньою інформацією вже на остаточній стадії узгодження. Дані про транспортні засоби українські митники отримують від колег з Польщі у вигляді смс-повідомлень.
Очільник ДФС також запропонував впровадження спільного контролю на українсько-словацькому кордоні, що значно скоротить час проходження митного кордону. Україна вже має успішний досвід впровадження такого механізму з Польщею та Молдовою.
Актуальними для української сторони є й питання пролонгації фінансування грантових проектів по реконструкції та будівництву пунктів пропуску. По різних пунктах пропуску ЄС було виділено від 70 до 90% коштів, а решту сум повинна була покривати Україна. Але брак коштів призвів до припинення проектів, незважаючи на те, що деякі були реалізовані майже на 100%.
«Цього року ми отримали фінансування, тому повністю готові виконувати зобов’язання, орієнтуючись на конкретні строки», - зазначив Мирослав Продан.
У свою чергу Словаччина, за словами Дани Мегер, готова допомогти Україні в цьому, підняти це питання на рівні Єврокомісії. Адже у Словаччині розглядають Україну, як країну-учасника проекту «Шовковий шлях» та готові надати 3 млн євро на завершення великих стратегічних інфраструктурних проектів
«Ми зробили пропозицію Єврокомісії, що будемо працювати з Україною. Якщо ми хочемо побудувати логістичний центр, і, як результат, зміцнювати наші економіки, то треба завершувати цю історію. Ми готові працювати, щоб був результат», - підкреслила Дана Мегер.
Учасники зустрічі домовились до кінця березня - початку квітня на робочих рівнях узгодити всі питання, а вже у травні на конференції «Один пояс. Один шлях» в Астані (Казахстан) остаточно підписати необхідні документи.
Мирослав Продан та Ван Цзюнь обговорили співпрацю України та Китаю у сфері оподаткування
09.02.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Виконуючий обов‘язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан розпочав низку двосторонніх переговорів з керівництвом податкового та митного відомств КНР.
8 лютого очільник ДФС провів двосторонню зустріч з головою Державної податкової адміністрації (ДПА) КНР Ван Цзюнєм та його заступником Ван Каном. Це перша за історію незалежної України зустріч з керівництвом податкової служби Китаю.
Перш за все, сторони обговорили перспективи співробітництва між обома країнами. Ван Цзюнь запропонував розпочати процес перегляду Угоди між Урядами України та КНР про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилення від сплати податків. Документ вступив у силу в 1996 році.
Зокрема, мова може йти про надання можливостей про взаємне звільнення від оподаткування інвестицій. Таким чином, Україна може стати другою країною для Китаю, яка може надати податкові стимули при залученні китайського капіталу в українську економіку. Відповідні пільги може отримати й Україна.
Мирослав Продан і Ван Цзюнь домовились протягом місяця обмінятися пропозиціями щодо поліпшення умов Угоди. А конкретне обговорення ключових пунктів можливе вже у травні в Астані (Казахстан), куди Мирослава Продана запросило керівництво ДПА КНР на конференцію на тему «Один пояс. Один шлях» для обговорення розвитку Шовкового шляху.
Крім того, сторони обговорили досвід Китаю та механізми боротьби з ухиленням від сплати податків. В КНР, як і в Україні, працює електронна система адміністрування ПДВ. Діє шестирівнева система контролю за нарахуванням та сплатою ПДВ, правомірністю заявок на відшкодування податку. Так, наприклад, в КНР упереджується 2% незаконно сформованого ПДВ. Нагадаємо, в Україні мова йде про 3%.
«ДФС вперше вийшла на такий рівень. Такі зустрічі дають можливість обмінятися досвідом, перейняти найкращі практики. Пишаюся тим, що і служба не стоїть на місці, вона розвивається. Запровадження електронних сервісів, електронного адміністрування полегшує та пришвидшує роботу і податківцям, і є зручним для платників», - наголосив Мирослав Продан.
Також на зустрічі сторони обговорили і можливості ефективного контролю за трансфертним ціноутворенням. Вона у Китаї працює з 1987 року і під контроль підпадають зв‘язки з компаніями з 13 країн.
ДФС: У 2017 році здійснено митне оформлення 80,5 тис. нових та 72,9 тис. вживаних авто
09.02.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
За статистикою Державної фіскальної служби України протягом 2017 року здійснено митне оформлення при ввезенні в Україну 80,5 тис. нових автомобілів, з яких сплачено 15,8 млрд. грн. митних платежів. У 2016 році кількість таких оформлень нових авто становила 63 тис. шт. зі сплатою 12,4 млрд. грн. митних платежів.
Вживаних авто минулого року було оформлено 72,9 тис., з них за зменшеними ставками акцизного податку – 69,5 тис. З таких авто сплачено 5,5 млрд. грн. митних платежів, у т.ч. за зменшеними ставками акцизного податку – 5,1 млрд. грн.
У 2016 році було здійснено оформлення 23,8 тис. вживаних авто, у т.ч. числі за зменшеними ставками акцизного податку – 15,1 тис. З них сплачено 2,4 млрд. грн., у тому числі за зменшеними ставками акцизного податку 1,2 млрд. грн.
У пункті пропуску “Бориспіль» упереджено спробу незаконного ввезення 50 тис. дол. США
08.02.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії зафіксували спробу незаконного ввезення 50 тисяч доларів США.
Валюту у сумі 62531 дол. США намагався ввезти на митну територію України з порушенням митних правил іноземний громадянин, який прилетів до України з ОАЄ. Своїми діями він обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор». Тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України іноземець заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.
Відповідаючи на запитання щодо наявності в нього готівкових коштів, громадянин відповів, що має приблизно 62 000 доларів США. Після перерахунку готівки було виявлено 62531 дол. США, які знаходилися у ручній поклажі та переміщувалась без ознак приховування. Зі слів пасажира, готівка належить йому особисто.
З виявленої суми йому було пропущено 12300 доларів США (що становить еквівалент 9969 євро, відповідно до курсу НБУ на 08.02.2018). За протоколом про порушення митних правил затримано 50231 доларів США.
Таким чином, громадянин своїми діями під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.
На соціальні потреби мешканці Харківщини направили 873,3 млн.грн. ЄСВ
12.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Протягом першого місяця 2018 року платники регіону сплатили 873,3 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 219 млн.грн. (до зрівняння у січні 2017 року ЄСВ надійшло 654,3 млн.грн.). Доведений індикативний показник виконано на 125,0 %.
Так, від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю надійшло більше 765,8 млн. грн. (або 87,0%), з яких 339,8 млн. грн. сплачено бюджетними установами. В той же час, від фізичних осіб-підприємців надійшло більше 107,5 млн.грн. єдиного внеску.
Фахівці регіонального фіскального відомства звертають увагу, що з 01.01.2018 ФОП звільнятимуться від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ ВИКЛЮЧНО за умови їх ДОБРОВІЛЬНОЇ участі у системі.
Також з 01.01.2018 змінено розмір мінімального страхового внеску для платників єдиного податку першої групи. Відтепер сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Сплачувати за січень 2018 року потрібно вже з врахуванням змін (819,6 грн.)
Підприємець став пенсіонером: з якого періоду він звільняється від сплати ЄСВ за себе
12.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи - підприємці, у т.ч. платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Отже, фізична особа - підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю й отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, установленого ст. 26 Закону № 1058-IV, й отримує згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ із наступного місяця після набуття такого статусу.
Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для такої категорії платників Законом № 2464 не передбачено, то, навіть якщо особа вийшла на пенсію у середині місяця, ЄСВ за такий період сплачується в повному розмірі.
Відповідне роз’яснення розміщено у категорії 301.04.02 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України.
Нагадуємо, що нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для підприємців встановлено у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ. Мінімальний розмір ЄСВ з 01.01.2018 – 819,06 грн. за місяць.
При цьому, терміни сплати ЄВ для фізичних осіб - підприємців встановлено абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 (до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок : 19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).
В Харкові відбувся міжрегіональний семінар для платників податків
09.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Захід зібрав більше трьох сотень суб’єктів господарювання з Харківської та Полтавської областей, провідних фахівців ДФС України та незалежних експертів- аудиторів.
Ініціатором й організатором семінару виступив журнал - офіційне видання ДФС України «Вісник. Офіційно про податки».
Відкриваючи семінар, начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков відзначив, що проведення роз`яснювальної роботи з платниками податків є одним із пріоритетних у діяльності органів ДФС. «Адже сумлінний платник податків, це, передусім, обізнаний підприємець. Тож задача фіскальної служби, як можна якісніше та оперативніше донести до суб’єктів господарювання усю нову та необхідну для них податкову інформацію», - підкреслив керівник головного управління.
Теми, які розглядались під час семінару, різноманітні - ПДВ, податок на прибуток підприємств, ПДФО, єдиний податок.
Тож кожен учасник семінару мав можливість не лише дізнатися інформацію про податкові зміни, а й задати питання щодо оподаткування певних видів діяльності у розрізі окремих податків.
В ГУ ДФС впевнені, що інформація, отримана на семінарі та спілкування з фахівцями, стане у нагоді усім учасникам заходу під час ведення ними господарської діяльності.
Надаєте майно в оренду – задекларуйте доходи!
09.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу: якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.
Відповідно до вимог статтей 164.2.5 та 170.1 ПКУ, доходи, отримані від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.
Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.
Нагадаємо, декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до ДПІ за місцем своєї податкової адреси.
Фіскальна служба Харківщини запрошує декларантів, які надають в оренду майно, до Центрів обслуговування платників за місцем свого проживання, де вони можуть отримати безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи.
Харківські податківці розповіли журналістам про електронні сервіси на допомогу платникам
08.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
У фіскальній службі області відбулась прес-конференція. Тема для спілкування з медійниками актуальна та важлива. Сьогодні у громадян виникає безліч питань щодо отримання довідки про свої доходи (для тих, хто надає декларацію або е-декларацію) та одержання «ідентифікаційного коду» (для тих, хто планує отримати пільговий е-ticket).
Куди звертатись, які необхідні документи, які терміни – про усе це розповів начальник управління обслуговування платників ГУ ДФС у Харківській області Сергій Біланчук.
Податківець звернув увагу представників ЗМІ на те, що наразі фіскальна служба представляє своїм платникам безліч електронних сервісів.
Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресою https://cabinet.sfs.gov.ua, існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Що набуло особливої актуальності і для громадян, і для держслужбовців в період проведення кампанії декларування.
Тобто громадянам необов’язково звертатися до інспекції щодо отримання довідки про свої доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В цих випадках, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) - ключа, згенерованого як для фізичної особи.
Сергій Біланчук звернув увагу на існуючу проблему - відкладати отримання такої довідки на останній день. Так, у 2017 році було видано 24 984 довідок, з яких 10 803 тільки у березні місяці.
Аналогічна ситуація складається і з отриманням «ідентифікаційного коду» для дитини, який потрібен для одержання пільгового електронного квитка для поїздок в транпорті. Вже за перший місяць 2018 року видано 8 021 код, це при середньомісячному показнику 3200. Податківець відзначив, що «ідентифікаційний код» можна отримати відразу після народження дитини, а не відкладати на потім. Адже, крім отримання е-ticket, існує багато випадків, коли дитині він може знадобитися.
Наприкінці посадовець закликав громадян активніше користуватися електронними сервісами, адже це і зручно, і швидко, і сучасно.
0662550937