Вы здесь

 

Новини Харківської ОДПІ 05-03-2017

Павло Дроняк: З 2017 року спадщина, отримана від родичів другого ступеня спорідненості, - не оподатковується
03.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
У 2018 році вперше громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступня спорідненості, не зобов’язані ані сплачувати податок, ані подавати декларацію про факт отримання спадщини у 2017 році. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю виданню «Факти».
За його словами, до другого ступеня спорідненості належать рідні брати та сестри, бабусі та дідусі (батьки батька та матері), онуки. Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна.
Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня спорідненості, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені.
Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають сплатити податок.
«Більше того, якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, то вони ще й зобов’язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть, якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею та дідусем», – підкреслив Павло Дроняк.
Він також роз’яснив, що передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: нульова, 5 відсотків та 18 відсотків. При цьому, якщо громадянин успадковує майно від резидента (окрім, першого та другого ступеня спорідненості), то сплачує 5-відсотковий податок.
При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків.
Також спадкоємці зобов’язані сплатити і військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого або подарованого майна. Виключення складають лише особи, що отримали доходи, які оподатковуються за нульовою ставкою.
Посадовець також звернув увагу, що якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В інакшому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право наслідування.
У випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно.
Посадовець також наголосив, що подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина – за тими ж ставками і на тих самих умовах.
«Варто відзначити, що у такому випадку факт дарування не лише квартири, але й іншого майна повинен бути оформлений відповідним чином. Крім того, для цілей оподаткування повинна бути проведена оціночна вартість подарунка», – зазначив Павло Дроняк.
Нагадаємо, що за даними поданих протягом 2017 року декларацій про майновий стан і доходи громадянами, які успадкували або отримали в дарунок майно, задекларовано податкові зобов’язання по самостійній сплаті податку на доходи з фізичних осіб та військового збору у сумі – 510,4 млн. грн.
Мирослав Продан: Ми розпочинаємо новий етап у боротьбі з транснаціональною злочинністю
02.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Перший підрозділ припортового контролю в Україні, створений у рамках Глобальної програми по контролю за контейнерами (Container Control Programme; CCP), вже розпочав свою роботу в Одеському порту. Його створення було анонсоване 16 січня цього року у Києві під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДФС, Держприкордонслужбою та Управлінням з наркотиків та злочинності ООН. Цей документ дозволив Україні приєднатися до Глобальної програми з контролю за контейнерними перевезеннями.
«Це новий етап у протидії контрабанді та транснаціональній злочинності, боротьба з якими сьогодні здійснюється багатьма світовими країнами. ДФС та Одеська митниця докладуть максимум зусиль для того, щоб діяльність Групи була максимально ефективною», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час запуску припортової групи в Одесі 2 березня.
Як пояснив очільник ДФС, Одеський порт було обрано тому, що фактично 100% контейнерів, які потрапляють на митну територію України, заходять саме через зону діяльності Одеської митниці.
Підрозділ портового контролю, до складу якого увійшли по 5 працівників від Одеської митниці ДФС та Південного регіонального управління Держприкордонслужби, працюватимуть на упередження незаконного переміщення контрабанди наркотиків, зброї, фальсифікованих товарів, товарів подвійного призначення, об’єктів флори та фауни з використанням морських контейнерів та іншої злочинної діяльності.
«Мова не йде про додатковий контроль. Група забезпечена всіма необхідними технічними засобами контролю, зокрема, мобільною лабораторією для експрес-аналізу хімічних та фізичних характеристик, оглядові інструменти, має доступ до національних та міжнародних баз даних, що дає можливість проводити аналітичну роботу з метою вибіркового обрання контейнерів з можливим ризиком, тобто тих, які у своєму вмісті можуть мати наркотичні засоби, товари подвійного використання», – підкреслив Мирослав Продан.
Підрозділ портового контролю здійснюватиме аналіз попередньої інформації, яка надається морськими агентами з урахуванням національних та міжнародних баз даних (CTS-міжнародна система ризиків, WCO IPM та PICS-обмін даними з контрафактної продукції та даними про обіг прекурсорів). Після цього здійснюватиметься відбір ризикових переміщень товарів у контейнерах, узагальнення та аналіз наявної інформації.
На підставі отриманої інформації прийматиметься рішення про додаткові форми митного контролю. Це може бути або додаткова перевірка документів, або проведення сканування, зважування, митного огляду, застосування кінологічних команд.
Додамо, що друга група буде створена в зоні діяльності Київської митниці в аеропорту «Бориспіль». Її запуск планується наприкінці березня. Обидві групи функціонуватимуть за підтримки посольства Канади в Україні.
«Така важлива для України програма не могла б бути реалізована без широкої підтримки Уряду Канади та Посольства цієї країни в Україні. Впевнений, що це стане новим імпульсом для розвитку взаємовідносин між Україною та Канадою», – підкреслив Мирослав Продан та висловив сподівання на підписання найближчим часом міжурядової українсько-канадської Угоди про співробітництво у митній сфері.
У свою чергу Перший секретар посольства Канади в Україні Пітер Янура відзначив готовність України до нових проектів з питань безпеки.
«Я радий, що з часів Революції Гідності Україна рухається до прогресу та розвиває не тільки економіку, а й питання безпеки. Канада та Україна співпрацюють за багатьма напрямами – фінансова підтримка поліції, агросектору, розробка законодавства. Цей своєчасний та важливий проект є доказом реформ у державі. Мені, як канадському платнику податків, приємно бачити, що гроші Канади приносять користь», - зазначив Пітер Янура.
Очільник ДФС Мирослав Продан також зазначив про готовність фіскальної служби до подальшого успішного співробітництва з Управлінням по наркотикам та злочинності ООН, представники якого сприяли в підготовці працівників групи портового контролю та забезпечили її необхідним обладнанням. Він висловив упевненість в тому, що група не лише зробить свій внесок у зміцнення безпеки в регіоні, але й стане ще одним прикладом успішного співробітництва центральних та місцевих органів влади України та міжнародної спільноти.
Про підтримку перших кроків України у напрямі реалізації CCP заявила і Регіональний координатор з контролю за контейнерними перевезеннями у чорноморському регіоні Наіда Шамілова.
«Багато людей доклали зусилля, щоб сьогоднішній день став реальністю, щоб Одеса швидко стала реалізовувати конкретні заходи. Моя країна буде пишатися результатами, хоча ми розуміємо, що надалі нас чекає нелегка робота. Ми будемо продовжувати навчання, адже програма дозволить убезпечити кордони – тож ми націлені допомагати регіональному співробітництву», - наголосила Наіда Шамілова.
ДФС: Понад 72% всіх митних оформлень товарів здійснюється за принципом «єдиного вікна»
02.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
З 1 лютого 2018 року значно зріс рівень застосування підприємствами принципу «єдиного вікна» при оформленні товарів у митницях ДФС. Так, із 158 тис. поданих у лютому митних декларацій (станом на 27.02.2018), згідно з якими товари підлягали тим чи іншим видам державного контролю, понад 113 тис. оформлено за принципом «єдиного вікна». Це становить 72% від загального обсягу оформлених декларацій.
Найбільший відсоток оформлень товарів підприємствами із застосуванням «єдиного вікна» мають Полтавська – 100%, Луганська – 96,7%, Тернопільська – 92,6%, Львівська – 91,6% та 90,5% Івано-Франківська митниці ДФС.
Нагадаємо, що наприкінці січня поточного року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, відповідно до яких до переліку місць митного оформлення товарів із застосуванням інформаційного обміну між ДФС та іншими державними органами за принципом «єдиного вікна» включено усі місця митного оформлення, розташовані у пунктах пропуску через державний кордон України.
Для реалізації новацій ДФС доопрацювала розроблений нею спеціальний програмно-інформаційний комплекс, інтегрований в автоматизовану систему митного оформлення «Інспектор». Основні нововведення, передбачені цими змінами, вже введено в експлуатацію.
Так, зокрема, в роботі інформаційної системи запроваджено новий електронний сервіс для декларантів – запит номеру Справи в «Єдиному вікні» для тих, хто не отримав повідомлення про перетин кордону. Такі випадки присутні при ввезенні морським або повітряним транспортом (там, де ще не впроваджений «Журнал пункту пропуску»), а також при внутрішньому залізничному транзиті.
Також реалізовано функцію подання заяви підприємством на здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» на основі декларації, яка ще не подавалася до митного оформлення, однак відомості про товари та транспортні засоби вже відомі
ДФС вже вирішено проблему, спричинену необхідністю надсилання платниками одних і тих самих сканованих документів кілька разів. Саме на це було найбільше нарікань з боку підприємств. Відтепер документ, який вже подавався в інформаційну систему в сканованому вигляді, надавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якої прикріплявся цей документ, і він буде доступним в інформаційній системі для відповідних контролюючих органів.
Крім того, в інформаційній системі запроваджено функцію відправлення посадовою особою митниці адміністратору контролюючого органу повідомлення про відсутність представника цього органу під час проведення огляду вантажу в узгоджений час. Також додано функцію, згідно з якою декларантам відправляється повідомлення про контактні дані посадової особи митниці, уповноваженої на узгодження часу огляду (інспекції) іншими контролюючими органами.
Наразі спеціальний програмно-інформаційний комплекс ДФС постійно вдосконалюється з урахуванням пропозицій, що надходять від підприємств.
Публічні та відомі харків’яни декларують свої доходи
03.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Своїм прикладом наші земляки демонструють не тільки прозорість та публічність цього процесу, але й його важливість з точки зору громадянина країни.
Днями до кампанії декларування приєднався директор Харківської музкомедії Ігор Коваль. Головний режисер та заслужений діяч мистецтв України, харків’янин завітав до інспекції, щоб задекларувати свої доходи.
«Якщо людина любить своє місто і країну, переживає за долю рідного краю, дбає про нього у межах власних можливостей, то це – вияв патріотизму. Отже чесне й прозоре декларування своїх доходів, сплата податків на благо своєї держави також є одним із таких виявів» – прокоментував Ігор Коваль.
Кожні задекларовані доходи та сплачені з них податки – це майбутнє нашої країни та наших дітей. В ГУ ДФС у Харківській області закликають жителів Харківщини сумлінно виконати свій громадянський обов’язок уже зараз, не очікувати останніх днів визначеного терміну. Нагадаємо, кампанія декларування доходів, отриманих у 2017 році, триватиме до 1 травня 2018 року.
Для виправлення помилок встановлено новий (додатковий) термін
03.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що враховуючи численні прохання платників податків та наявність значної кількості не виправлених платниками помилок, ДФС встановлює новий (додатковий) термін для подання сільськогосподарськими товаровиробниками – колишніми суб’єктами спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість інформації для перерахунку реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ.
Відзначимо, що при проведенні платниками відповідного аналізу на предмет зазначення (не зазначення) у номері податкової накладної/розрахунку коригування ознаки їх належності до спецрежиму (код «2» або код «3» після першого знака дробу у номері податкової накладної (форма, яка була діючою в період застосування спецрежиму) необхідно враховувати всі податкові накладні/розрахунки коригування, складені в рамках здійснення відповідної господарської операції.
Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної може бути складене виключно до податкових накладних, які відповідають таким критеріям:
- дата складання податкових накладних припадає на період з 01.07.2015 по 31.12.2016;
- дата реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних – не пізніше 15.01.2017;
- сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі I «Податкові зобов’язання» податкових декларацій з податку на додану вартість (далі – декларації), які були в межах спецрежиму (декларації за формами 0121-0123 та 0130) або за якими здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110);
- сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі I «Податкові зобов’язання» додатка 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до декларації за формами 0121-0123 та 0130 або до декларації за формою 0110;
Податкові накладні були включені до складу податкових зобов’язань того звітного періоду, на який припадає дата їх складення (незалежно від дати реєстрації таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних).
Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 27.02.2018 по 19.03.23018 включно. Інформація від ДФС щодо прийняття буде надана платникам після
Із ситуаційними прикладами щодо складання та подання до ДФС Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної можна ознайомитися у листі ДФС України від 26.02.2018 №5715/7/99-99-15-03-02-17 «Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної».
Фермерів Харківщини залучаємо до сплати ЄСВ
02.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
В регіоні продовжується роз’яснювальна компанія від фіскальної служби. Членів фермерських господарств інформують, що законодавчими змінами, які набрали чинність з 01.01.2018 року, вони виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску. Тобто, з початку року, такі особи повинні стати на облік в органи фіскальної служби.
Протягом двох тижнів податківці вже побували на Валківщині, в Новій Водолазі, в Дергачівському та Золочівському районах, Богодухові, Красному Куті. Днями відбулась зустріч з членами фермерських господарств Зачепилівки, Сахновщини, Кегичівки та Красноградщини.
Заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін розповів учасникам зустрічі, куди звертатись з питань взяття на облік, в які терміни це необхідно зробити, які документи потрібні в цьому випадку. Податківець звернув увагу присутніх, що відтепер членам ФГ буде нараховуватись страховий стаж. А це означає впевненість у завтрашньому дні, стабільність, адже вони будуть отримувати пенсію.
Під час зустрічі Артур Праскурін відповів на запитання присутніх та порадив присутнім не зволікати із постановкою на облік.
Микола Рибаков:Більше 2,1 мільярдів гривень отримали місцеві бюджети від мешканців Харківщини
02.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Протягом січня-лютого до місцевої казни регіону надійшло 2 167,1 млн. грн.
В Головному управлінні ДФС у Харківській області проінформували, що надходження перевищили минулорічний показник на 431,1 млн. грн. Індикативний показник ДФС України виконано на 104,4 відсотка, додатково місцеві громади отримали 92,0 млн. грн.
Керівник фіскальної служби області Микола Рибаков відзначає, що наповнення місцевого бюджету – дуже важливе питання. Це розвинена інфраструктура, відремонтовані дороги, виконання соціально-економічних програм, заробітна платня та багато інших корисних речей, без яких неможливе існування регіону. Податківець підкреслює, що мешканці Харківщини розуміють це, і в більшості своїй, сплачують податки і збори своєчасно та у належному обсязі.
Крім того, в ГУ ДФС області розповіли, якими податками наповнюються місцеві бюджети.
Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Надходження його з початку року склали 1,2 млрд.грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року забезпечено приріст на 294,0 млн. гривень.
Єдиного податку надійшло 534,0 млн.грн. Сума надходжень збільшилась на 118,0 млн.грн.
Земельного податку та орендної плати протягом січня-лютого надійшло 225,0 млн.грн., що більше минулого року на 20,4 млн.грн. Акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 60 млн.гривень.
За січень-лютий мешканці Харківщини сплатили до бюджетів держави 4,3 млрд. грн. податків та зборів
01.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Протягом двох місяців 2018 року по Харківському регіону забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів в сумі 4 346,4 млн. грн. В Головному управлінні фіскальної служби області проінформували щодо надходження платежів в розрізі податків.
Так до Зведеного бюджету надійшло:
Податку на доходи фізичних осіб – 1,6 млрд.грн., або 102,8 відс. від доведеного показника (плюс 44,2 млн.грн.) та на 387,7 млн.грн. більше від минулорічного показника;
ПДВ – 862,9 млн.грн., що на 141,2 млн.грн. більше від минулорічного показника;
Рентної плати – 595,7 млн.грн;
Податку на прибуток – 181,0 млн.грн, бюджет додатково отримав 27,2млн.грн.;
Акцизного податку – 60,6 млн.грн., що більше на 5,4 млн.грн. від доведеного показника;
При цьому, до Державного бюджету за січень - лютий мобілізовано 2, 2 млрд.грн. податків і зборів. До Місцевого бюджету - 2,1 млрд. грн.
Питання легалізації заробітної плати за круглим столом
01.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Тема для спілкування, яка зібрала разом і керівництво фіскальної служби, і представників транспортних підприємств Харківського регіону, має важливе соціальне значення. Передусім, це підвищення заробітної плати на підприємствах. Адже, згідно податкової звітності, окремі транспортні компанії нараховують заробітну плату на рівні або не набагато вище мінімальних стандартів.
Як відзначив заступник начальника ГУ ДФС області Артур Праскурін, ряд підприємств, що займаються вантажними і пасажирськими перевезеннями, та які заявили до відшкодування ПДВ, виплачують низьку заробітну плату водіям (близько 3,5 - 4,0 тис. грн). При цьому, на сайтах вакансій, як правило, на посаду водія вантажного і пасажирського транспорту запрошують з досвідом роботи, пред'являються високі кваліфікаційні вимоги, знання будови автомобіля, вміння обслуговувати і, можливо, ремонтувати автомобіль. Пропонована заробітна плата 8,0-10,0 тис. грн.
В ході зустрічі співробітники фіскальної служби акцентували увагу запрошених на перевагах виплати легальних доходів, дотриманні податкового і трудового законодавства з боку роботодавців, а також забезпеченні соціальної захищеності працівників.
Харківські митники виявили травичку в балоні для освіжувача повітря
01.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» співробітники Харківської митниці ДФС виявили одразу двох порушників, які переміщували наркотичну речовину.
Під час митного контролю автобусу «Кривий Ріг – Москва», службова собака митників Любомир спрацював на пасажирське місце за водієм, де було знайдено металевий балон з-під освіжувача повітря з відрізаною верхівкою. Всередині балону знаходились поліетиленові пакети з «травичкою» приблизною вагою 50 грамів. Жоден з пасажирів та водій не зізналися кому належить виявлений балон.
Того ж дня в автобусі, який слідував з міста Вугледар до Москви, службова собака харківських митників Тайсон спрацював на одного з пасажирів, який приховував у кишені куртки поліетиленовий пакет з 5 грамами коноплі.
Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Застосування єдиної бази даних звітів про оцінку об’єктів нерухомості
01.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
З 01.01.2018 набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".
Змінами передбачено, що для запобігання заниженню бази оподаткування (оціночної вартості) під час продажу нерухомого майна передбачається створення єдиної бази даних звітів про оцінку об'єктів нерухомості.
Так, у разі продажу об'єкта нерухомості, розмір доходу визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку, та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку.
Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна України. Така єдина база даних забезпечує розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об'єкт нерухомості та його вартість.
Внесення інформації до єдиної бази даних здійснюється суб'єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики.
Єдина база даних здійснює аналіз звіту про оцінку щодо відсутності порушень при його складанні та у разі відповідності оціночної вартості майна ринковим цінам, реєструє його з присвоєнням унікального номера.
Звіт, не зареєстрований у єдиній базі даних, без присвоєного унікального номера, є недійсним.
Під час посвідчення правочинів, для яких законодавством передбачено отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номера.
Тобто, якщо звіт про оцінку не зареєстрований із присвоєнням йому унікального номера, операція купівлі-продажу нерухомості не відбувається, оскільки нотаріусом не здійснюється посвідчення договору.
Зазначена норма передбачена п. 172.3 ст. 172 Податкового кодексу.
Фахівці фіскальної служби про сплату ЄСВ в ефірі програми «Насправді»
28.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Про актуальні законодавчі зміни в сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, важливість сплати ЄСВ громадянами – про все це розповів заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області В’ячеслав Даценко під час інформаційно-аналітичної програми «Насправді» на телеканалі «Simon».
Сплата ЄСВ має важливий економічний аспект. Адже це соціальне забезпечення в майбутньому. Пенсія, лікарняні, допомога по безробіттю та інші соціальні виплати.
Податкове право для майбутніх правників
28.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Юристи, слідчі, поліцейські, правоохоронці – ті, хто охороняє закон, повинні досконало володіти законодавством. І податковим в тому числі.
Днями фахівці Головного управління ДФС у Харківській області завітали до КЗ Харківської спеціалізованої школи-інтернату «Ліцей Правоохоронець» та ознайомили учнів з основами податкового законодавства.
Екскурс у тисячолітню історію податків ліцеїстам продемонстрували за допомогою слайдів, а потім детально розповіли про розвиток та основні етапи становлення податкової системи – від стародавніх часів до сьогодення.
Хлопці з цікавістю слухали розповідь і про історичні факти, і про сучасну модель оподаткування та брали активну участь в обговоренні питань, пов’язаних з цим.
«Молодь повинна бути обізнана у історії своєї держави, і іcторії податків. Усі ці хлопці в майбутньому будуть захищати закон, тож вони мають бути законодавчо підкованими, обізнаними в усіх сферах життя», - відзначає начальник відділу комунікації зі ЗМІ ГУ ДФС області Яна Чуб.
Учні 9 класів не вперше чують про податки, але зізнаються, що живе спілкування з представниками фіскальної служби набагато цікавіше та інформативніше, ніж cамостійне вивчення параграфів підручника. А дізнались вони про багато цікавих та корисних речей. Наприклад, що вони, під час декларування своїх доходів, можуть отримати податкову знижку на навчання у вищому учбовому закладі. І за переобладнання автомобілю з переходом на альтернативні види палива також є податкова знижка. Дізналися юнаки і про те, які доходи підпадають під оподаткування. І чи потрібно за подаровані автомобілі або квартири сплачувати податки.
Спілкуванням захопились настільки, що навіть не почули дзвоника на перерву, але оскільки багато питань обговорити не встигли, то домовились, що проведення таких лекцій зроблять традицією.
Комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа-інтернат «Ліцей Правоохоронець» обласної ради заснован на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Це загальноосвітній навчальний заклад з поглибленим вивченням окремих предметів суспільно-гуманітарної спрямованості – права, історії та посиленої фізичної підготовки з метою виховання у юнаків готовності до служби в органах внутрішніх справ.
В оподаткуванні путівок на відпочинок – зміни
28.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
З 1 січня 2018 року в Україні відбулись деякі зміни в податковому законодавстві. Зокрема, розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу громадянина.
Так, згідно з ст.165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:
- вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;
- вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. В поточному році ця сума не повинна перевищувати 18 615 гривень (5х3723=18 615).
Відповідні зміни до Податкового кодексу України внесені Законом України від 7 грудня 2017 №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».
Чи можна зареєструватися платником єдиного податку при наявності податкового боргу
27.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області нагадує платникам–спрощенцям, що реєстрація суб’єктів господарювання платниками єдиного податку здійснюється протягом двох робочих днів від дати надходження заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.
Починаючи з січня 2017 року платниками єдиного податку першої-третьої груп не можуть бути платники, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку, мають податковий борг зі сплати податків та зборів, за якими визначені грошові зобов’язання, в тому числі, які не пов’язані із здійсненням господарської діяльності.
Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою. Проте, вона може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.
Наголошуємо, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування за наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів. Перехід здійснюється в останній день другого із двох послідовних кварталів.
У разі, якщо платник податків, за наявності податкового боргу, не перейшов на загальну систему оподаткування, то він буде виключений з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.
При цьому, такий платник податку зобов’язаний самостійно обчислити, задекларувати та сплатити суму податків і зборів за загальною системою оподаткування.
Звертаємо увагу, що наявність податкового боргу по податкових зобов’язаннях, не пов’язаних з його господарською діяльністю, не є підставою для прийняття рішення про виключення такої фізичної особи-підприємця з реєстру платників єдиного податку.
Фермерам Харківщини про зміни в податковому законодавстві
26.02.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Члени фермерських господарств Валківщини, Нової Водолаги, Дергачівського та Золочівського районів вже дізналися про новації від податківців. Сьогодні на черзі Богодухів та Красний Кут.
Керівник управління податків і зборів з фізосіб ГУ ДФС у Харківській області Сергій Благий проінформував зібравшихся, що законодавчими змінами, які набрали чинність з 01.01.2018 року, членів фермерських господарств виключено із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску. Тобто, з початку року, такі особи повинні стати на облік в органи фіскальної служби.
Як відзначив податківець, відтепер членам ФГ буде нараховуватись страховий стаж. А це означає впевненість у завтрашньому дні, стабільність, адже вони будуть отримувати пенсію. Сергій Благий порадив присутнім не зволікати із постановкою на облік, розповів куди звертатись, які потрібно для цього мати документи.
Так, для цього їм потрібно подати заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ до територіальних органів ДФС, де необхідно вказати податковий номер та найменування фермерського господарства, членом якого він є. Така заява повинна бути додатково підписана Головою фермерського господарства.
Роз’яснювальна робота триває. На черзі Красноград, Зачепилівка, Сахновщина.
Про свої доходи можна дізнатись на сайті фіскальної служби
02.03.2018
Щоб отримати Довідку про доходи, не обов‘язково потрібно йти до податкової. Це можна зробити через Електронний кабінет.
Для формування Запиту доопрацьовано «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності». Цей сервіс розміщений на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби та є загальнодоступним для використання.
Для полегшення користування спеціалізованим програмним забезпеченням розроблено та розміщено на офіційному веб-сайті ДФС «Порядок формування запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та отримання відповіді на запит з ДФС».
Запит підписується електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилається до ДФС на єдину електронну адресу подання звітності.
Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.
Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків надаються відповідно до форми №1ДФ; декларації платника єдиного податку фізичної особи – підприємця;декларації про майновий стан і доходи.
До уваги платників податку на додану вартість!
01.03.2018
За результатами опрацювання отриманої від платників податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2017 року та в зв’язку з настанням терміну подання податкової звітності за січень 2018 року звертаємо увагу платників податків на таке.
Пунктом 199.5 статті 199 розділу V Кодексу визначено, що частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 статті 199 розділу V Кодексу, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 статті 199 розділу V Кодексу. За результатами такого перерахунку складаються відповідні розрахунки коригування до податкових накладних, які підлягають реєстрації в ЄРПН. Розрахунок коригування може бути зареєстрований тільки в тому випадку, якщо податкова накладна, до якої його складено, також зареєстрована в ЄРПН. Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній податковий період року.
Отже, коригування податкових зобов'язань у зв'язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом 2017 року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій відповідно до пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу, підлягає відображенню у рядках 4.1 та/або 4.2 декларації за грудень (ІV квартал) 2017 року незалежно від реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН – своєчасної чи із порушенням терміну (на відміну від розрахунків коригування, які складаються за наявності обставин, перерахованих у статті 192 розділу V Кодексу).
Тому платники податку, які не включили до податкової декларації за грудень 2017 року розрахунки коригування, складені у зв’язку з проведенням річного перерахунку за операціями, зазначеними у пункті 199.1 статті 199 розділу V Кодексу, по причині їх несвоєчасної реєстрації в ЄРПН, повинні подати відповідні уточнюючі розрахунки до податкових декларацій за грудень 2017 року. В деклараціях за січень та інші звітні періоди 2018 року такі розрахунки коригування відображатися не повинні.
0662550937