Вы здесь

 

Новини Харківської ОДПІ 14-03-2018

Сергій Білан: Для ефективної боротьби зі злочинами в податковій сфері важливо співпрацювати з правоохоронними органами інших держав
14.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Про це перший заступник Голови ДФС України розповів в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».
Йдеться, зокрема, про боротьбу з тіньовими схемами виведення капіталів, неповернення валютної виручки та злочини, вчинені під час проведення зовнішньоекономічних операцій.
«На жаль, неповернення валютної виручки і податки, які не сплачуються за зовнішньоекономічними операціями, набагато більше, ніж податки, які збираються всередині держави. Тому нам так важливо співпрацювати з нашими іноземними партнерами» - наголосив Сергій Білан
За його словами, головні інструменти ухилення від сплати податків на рівні великих фінансово-промислових груп криються в сфері страхування, цінних паперів, у використанні ланцюжків зарубіжних компаній, на які виводиться прибуток. Тому аналітики, які розслідують фінансові злочини, повинні вільно володіти англійською мовою, стажуватися за кордоном, орієнтуватися в офшорному законодавстві.
«Ми повинні вчитися - вчитися на всіх рівнях, що означає не просто сидіти за партою, а спільно працювати. Ми спілкуємося з правоохоронними органами інших країн, переймаємо досвід, проводимо спільні операції», - поінформував Сергій Білан.
І найбільш показовим індикатором результативності такої співпраці він визначає останні спільні реалізації з іноземними правоохоронними органами, зокрема, з колегами із Великобританії.
http://mistaua.com/k/kharkivskaodpi

«Результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання», - Сергій Білан
13.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
За направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень.
Про це розповів перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
Він наголосив, що податкова міліція - це правоохоронний орган, завдання якого - не заробляти гроші, а протидіяти злочинності.
Також Сергій Білан зазначив, що результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання.
«Наприклад, тільки за направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень. Це вже більше, ніж становить бюджет податкової міліції. А ось ще цифри, які легко перевірити: 2,8 мільярда - накладено арешт на майно та кошти у кримінальних провадженнях. 2,6 мільярда - зменшена до відшкодування сума ПДВ, яка є предметом досудових розслідувань. 848 мільйонів - попереджено відшкодування фіктивного ПДВ в системі електронного адміністрування податку. 520 мільйонів - стягнуто в бюджет за результатами проведених перевірок у сфері державних закупівель. 765 мільйонів - стягнуто в бюджет з вигодонабувачів конвертаційних центрів. 1,7 мільярда - вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції. 232 мільйони - додатково сплачено суб'єктами господарювання митних платежів від збільшення митної вартості задекларованих товарів завдяки діям податкової міліції. 1,6 мільярда - відшкодований збиток за всіма кримінальними провадженнями.
«Це не віртуальні суми, а реальний результат, підтверджений прокуратурою, річний звіт роботи слідчих підрозділів розміщений в загальному доступі, в тому числі на сайті ДФС України», - підкреслив Сергій Білан.
За два місяці зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення через можливе порушення прав інтелектуальної власності
13.03.2018 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Протягом січня-лютого поточного року митниками зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.
За вказаний період порушено 3 справи про порушення митних правил за фактами ввезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.
Загалом, станом на 28 лютого поточного року у митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників внесено 3645 об’єктів. З них 33 ¬– внесено з початку цього року.
Нагадаємо, що для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.
35 харківських мільйонерів задекларували свої доходи
14.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Наразі в Україні триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Приєднались до деклараційної кампанії і мешканці Харківщини.
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що станом на сьогоднішній день свої доходи задекларували 5336 громадян. З яких 998 - з метою отримання податкової знижки. Усього задекларовано 651,8 млн.гривень. До сплати в бюджет – податку на доходи фізосіб 19,5 млн.грн, військового збору – 3,5 млн.грн.
Серед декларантів є й мільйонери. Доходи в розмірі понад 1 млн.грн. задекларувало 35 громадян. Загальна сума задекларованих ними доходів складає 274,4 млн. грн. До сплати в бюджет ПДФО- 9,0 млн.грн., військового збору - 1,7 млн. гривень.
Найбільша кількість таких декларантів мешкає в центральних районах нашого міста. В Шевченківському районі м.Харкова – 10, в Київському – 5. При цьому, наймолодшому громадянину, який задекларував доходи понад 1 млн.грн.- 33 роки, найстаршому – 71 рік.
Про отримані доходи – офіційно та он-лайн
14.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що фізична особа – платник податків може сформувати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (далі – Запит) виключно для отримання інформації про себе.
Для формування Запиту доопрацьовано «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДФС та є загальнодоступним для використання.
Для полегшення користування спеціалізованим програмним забезпеченням розроблено та розміщено на офіційному веб-сайті ДФС «Порядок формування запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та отримання відповіді на запит з ДФС».
Відзначимо, що Запит має підписуватися електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилатися до ДФС на єдину електронну адресу подання звітності. Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків надаються відповідно до:
- Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма № 1ДФ;
- Податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи – підприємця;
- Податкової декларації про майновий стан і доходи.
Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков конструктивно про дотримання законодавства при виплаті заробітної плати
13.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Начальник ГУ ДФС у Харківській області узяв участь у розширеному засіданні колегії ХОДА та представників органів влади регіону. Центральним питанням колегії стало питання своєчасної виплати зарплат та ліквідації боргів підприємств області перед своїми працівниками.
«Найгострішим питанням для місцевих бюджетів є прозорість та повнота розрахунків у сфері трудових відносин», - наголошує Микола Рибаков.
Податківець відзначає, що фахівцями фіскальної служби Харківської області розроблено та систематично вживається комплекс заходів стосовно скорочення заборгованості по заробітній платі. Це і роз’яснювальна робота, і спільні наради з представниками ХОДА та підприємств – боржників, і проведення тематичних перевірок.
Один з найефективніших заходів - це сумісна робота з органами місцевого самоврядування. Щомісячно проводяться засідання комісій та «круглі столи» спільно з представниками райдержадміністрацій та керівництвом підприємств - боржників, як в обласній адміністрації, так і виїзні по районах.
Крім того, повідомляє керівник, фіскальною службою Харківської області протягом 2017 року проведено документальні перевірки 19 підприємств - боржників (6 державних, 5 комунальних, 8 інше право власності), до бюджету донараховано 55,5 млн.грн. (по державних підприємствах 8,1 млн.грн., по комунальних – 18,6 млн.грн., по інших – 26,7 млн.грн.).
Микола Рибаков наголошує, що робота триває. Адже підвищення рівня оплати праці в регіоні та зменшення боргів із виплати заробітної плати забезпечить належне наповнення, як місцевих бюджетів, так і соціальних фондів. Що в свою чергу буде сприяти підвищенню соціального рівня населення Харківщини.
Майже 2 мільярди гривень перерахувала Харківська митниця ДФС до Держбюджету України
13.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
З початку року Харківська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету 1 мільярд 883 мільйони гривень, що на 2 % або на 31 мільйон гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За січень-лютий митницею оформлено 16 285 митних декларації, з них 99,98% - електронні митні декларації.
Через митний кордон України пропущено 5 518 тисяч тонн вантажів, 338 тисяч транспортних засобів та понад 698 тисяч громадян.
З початку року митницею заведено 371 справу про порушення митних правил, що на 189 справ більше, ніж за аналогічний період минулого року. Митницею розглянуто 320 справ про порушення митних правил, за якими накладено штрафів на суму 4 мільйони 278 тисяч гривень, стягнуто штрафів на суму 1 мільйон 50 тисяч гривень.
Спостерігається позитивна динаміка використання технології «єдиного вікна» при митному оформленні товарів. Відносна кількість митних декларацій, оформлених за принципом «єдиного вікна» у лютому склала 71%.
В лютому поточного року керівництвом Харківської митниці ДФС проведено низку спільних нарад з питань роботи «єдиного вікна» та підведення початкових підсумків митного оформлення товарів із застосуванням принципу «єдиного вікна». Участь в нарадах брали керівники контролюючих органів, які здійснюють державний контроль при митному оформленні, представники бізнесу, зокрема, члени Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації, а також представники Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області.
Коли платити єдиний податок за 2018
13.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що строки сплати єдиного податку визначені ст.295 Податкового кодексу України. Так для підприємців першої та другої груп - нe пізніше 20 числа поточного місяця. При цьому, якщо 20 число випаде на вихідний або святковий день, то сплатити єдиний податок необхідно у попередній робочий день.
Таким чином, маємо такі терміни сплати єдиного податку за кожен конкретний місяць: 19 січня, 20 лютого, 20 березня, 20 квітня, 18 травня, 20 червня, 20 липня, 20 серпня, 20 вересня, 19 жовтня, 20 листопада, 20 грудня.
Для підприємців та підприємств 3 групи податку строк сплати настає через 50 днів після закінчення кожного кварталу. Це за чотири квартала цього року відповідно 18 травня, 17 серпня, 19 листопада 2018 та 19 лютого 2019 року.
Відбувся семінар з питань оподаткування неприбуткових організацій
12.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Фахівці Головного управління фіскальної служби регіону продовжують роз’яснювальну роботу серед платників податків. На цей раз головною темою семінару стали актуальні питання оподаткування неприбуткових організацій.
Серед учасників – представники інститутів громадянського суспільства Харківщини, благодійні організації, представники Громадських рад при ХОДА та ГУ ДФС у Харківській області.
Податківці проінформували присутніх щодо основних вимог до установчих документів організацій, які включаються до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Розповіли про порядок та форми звітування такими організаціями. Які строки звітування, передбачені саме для неприбуткових організацій, в якій електронній чи паперовій формі неприбуткові організації повинні звітувати, та яка передбачена відповідальність за неподання та несвоєчасне подання звітів.
Крім того, співробітники фіскальної служби відповідали і на індивідуальні запитання учасників семінару. Зокрема, щодо оподаткування заробітної плати керівництву організацій та відповідного звітування.
На усі запитання присутні отримали повну та кваліфіковану відповідь. Роз’яснювальна робота триває.
Податкові юристи Харківщини з початку року виграли 146 справ
12.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Протягом січня - лютого 2018 року на користь органів ДФС регіону ухвалені 146 судових рішень (у т.ч. по немайнових спорах) на суму 1,2 млрд. грн.
В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що на результати розгляду справ значною мірою впливає практика суду касаційної інстанції, яка в межах певного часу може суттєво змінюватись та, при цьому, не носить преюдиційний характер.
Позиція суду щодо нереальності господарських операцій, як підстави для нарахування зобов’язань до певного часу була одностайною.
Однак, на сьогодні, недоведеність суб’єктами господарювання фактичного здійснення господарських операцій та відсутність ділової мети стало підставою для прийняття рішень на користь органів ДФС вже на рівні Верховного суду.
Так, рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 13.02.2018 залишена без задоволення касаційна скарга фізичної особи - підприємця К. по справі про визнання недійсними ППР на суму 1,6 млн. грн.
Відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, суди попередніх інстанцій посилались на те, що під час перевірки позивачем не надано в повному обсязі документів, які підтверджують реальність проведених операцій.
Натомість, контролюючим органом достеменно встановлено, що господарські операції між позивачем та його контрагентами не мали реального характеру та носили фіктивний характер; надані позивачем документи не підтверджують фактичного виконання укладених угод, а вказані контрагенти не мали можливості здійснювати господарську діяльність щодо продажу позивачу товарно - матеріальних цінностей, оскільки не здійснювали придбання товару, проданого в подальшому ФОП.
Аналіз положень Податкового Кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та нормативних актів, прийнятих на їх виконання свідчить, що господарські операції для визначення податкових зобов'язань мають бути фактично здійсненими та підтвердженими належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, які відображають реальність таких операцій та спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.
Здійснивши системний аналіз доказів, залучених до матеріалів справи, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку про те, що надані позивачем первинні бухгалтерські документи не спростовують висновків ДФС про нереальність господарських операцій .
Таким чином, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права при ухваленні судових рішень по означеній справі, а касаційну скаргу фізичної особи-підприємця К.- залишила без задоволення.
Харківські митники завадили вивезенню з України старовинних монет
12.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Напередодні в пункті пропуску «Піски» співробітниками Харківської митниці ДФС були виявлені монети царських часів, які громадянин України намагався незаконно вивезти до РФ.
Під час митного контролю пасажири одного з авто заявили про відсутність предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України. Але в ході огляду багажу в сумці з особистими речами одного з пасажирів, були виявлені 6 монет різного номіналу часів царської Росії, які чоловік не задекларував.
Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України.
Про особливості формування податкового кредиту
12.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
ГУ ДФС у Харківській області у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 07 грудня 2017 року № 2245-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (далі – Закон № 2245), зокрема в частині реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних (далі – ПН/РК), реєстрацію яких було зупинено, повідомляє.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу в редакції, чинній до 31.12.2017, реєстрація ПН/РК в ЄРПН могла бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 Кодексу.
Згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Кодексу в редакції, чинній до 31.12.2017, та пунктом 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, ПН/РК, реєстрацію яких в ЄРПН було зупинено, реєструються у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної ПН/РК в ЄРПН (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
Відповідно до підпункту 2 пункту 31 Закону № 2245 змінено редакцію пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Згідно з такими змінами реєстрація ПН/РК в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 1 пункту 56 Закону № 2245 розділ XX "Перехідні положення" Кодексу доповнено пунктом 571, згідно з яким ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 статті 2001 та пункту 201.10 статті 201 Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:
- ПН/РК, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
- ПН/РК, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації ПН/РК у ЄРПН, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
- ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 2245-VІІІ та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу, реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності Законом № 2245 щодо зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН. У разі якщо протягом п’яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких ПН/РК здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.
Дія абзацу третього пункту 201.10 статті 201 Кодексу зупиняється до дня набрання чинності порядком, затвердженим відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Зазначені вище зміни набули чинності 31.12.2017.
У зв’язку з цим та згідно з пунктом 198.6 статті 198 Кодексу суми ПДВ, зазначені у ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН було зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу та які відповідно до пункту 571 підрозділу 2розділу XX "Перехідні положення" Кодексу були зареєстровані у ЄРПН 2 січня 2018 року, платники податку можуть включити до складу податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року або за будь-який наступний звітний (податковий) період протягом 1095 календарних днів з дати складення таких ПН/РК.
З 22 березня запрацює система блокування ПН/РК
07.03.2018 - Головне управління ДФС у Харківській області
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що сьогодні в «Урядовому кур'єрі» №46 (6162) опубліковано Постанову КМУ від 21.02.2018 р. №117, якою затверджено порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
Зокрема, ця Постанова передбачає запровадження для малого та середнього бізнесу показників позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.
Згідно з текстом постанови, вона набере чинності через 15 днів з дня її опублікування. Отже, з 22 березня 2018 року знову запрацює блокування ПН/РК.
Детальніше з текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadkiv-z-pitan-75
З 2017 року спадщина, отримана від родичів другого ступеня спорідненості, - не оподатковується
14.03.2018
У 2018 році вперше громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступеня спорідненості, не зобов’язані ані сплачувати податок, ані подавати декларацію про факт отримання спадщини у 2017 році.
До другого ступеня спорідненості належать рідні брати та сестри, бабусі та дідусі (батьки батька та матері), онуки. Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна.
Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня спорідненості, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені.
Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають сплатити податок.
Якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, то вони ще й зобов’язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть, якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею та дідусем. Передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: нульова, 5 відсотків та 18 відсотків. При цьому, якщо громадянин успадковує майно від резидента (окрім, першого та другого ступеня спорідненості), то сплачує 5-відсотковий податок.
При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків.
Також спадкоємці зобов’язані сплатити і військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого або подарованого майна. Виключення складають лише особи, що отримали доходи, які оподатковуються за нульовою ставкою.
Спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В інакшому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право наслідування.
У випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно.
Подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина – за тими ж ставками і на тих самих умовах. У такому випадку факт дарування не лише квартири, але й іншого майна повинен бути оформлений відповідним чином. Крім того, для цілей оподаткування повинна бути проведена оціночна вартість подарунка.
Чи сплачуватиме ФОП єдиний внесок у зв’язку з відсутністю в країні ?
14.03.2018
Пунктом 4 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ фізичних осіб – підприємців, зокрема тих, які перебувають на загальній системі оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.
Для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування відповідно до п.2 частини першої ст.7 та частини п’ятої ст.8 Закону про ЄСВ єдиний внесок нараховується у розмірі 22% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленою Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (за 2017 рік). У 2018 році такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за закінченням кварталу, тобто щокварталу.
Якщо фізичні особи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) не отримують дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від своєї діяльності, вони зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску.
Отже, законодавством не передбачено звільнення фізичної особи – підприємця, яка тимчасово не здійснювала підприємницьку діяльність та не одержувала прибутку за цей час у зв’язку з відсутністю в країні, від сплати єдиного внеску за себе, тому такий підприємець зобов’язаний сплачувати цей внесок на загальних підставах.
Слід зазначити, що до порушників платіжної дисципліни за несвоєчасну сплату єдиного внеску застосовується фінансова санкція у розмірі 20% від несвоєчасно сплачених сум та нараховується пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення платежу.
0662550937