Вы здесь

Податківці та правники опрацьовують законопроекти для малого бізнесу

Представники податкової служби Харківської області взяли участь у роботі Клубу з податкового права, засідання якого ініційовано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України».
Головна тема заходу – «Реформа системи оподаткування ФОП». Фахівці підрозділів податків і зборів з фізичних та юридичних осіб, правового забезпечення ГУ ДПС у Харківській області разом із членами Всеукраїнської громадської організації, правниками та юристами обговорювали основні законодавчі новації стосовно діяльності фізичних осіб-підприємців.
Зокрема, мова йшла про ряд законопроектів, що знаходяться на розгляді у Верховній Раді. Один із законопроектів "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг" (№ 1073), а інший - "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг" (№ 1053-1).
Як зауважили податківці, мета таких законодавчих ініціатив, поліпшення обліку доходів підприємців, що користуються перевагами спрощеного оподаткування, виведення з тіні великих торгівельних компаній, які зловживають спрощеною системою, а також залучення покупців до фіксації порушень при розрахунках у сфері торгівлі та послуг.
Обговорили присутні також і дуже гостре соціальне питання – як то легалізація заробітної плати. У зв’язку з цим, правники торкнулися і теми запровадження "нульової декларації", запланованої Урядом - це легалізація доходів, активів, їх відкриття, сплата з них податків та зборів.
До того ж, загальне декларування – це норма для цивілізованих країн і давно сприймається їх громадянами як необхідний захід.
0662550937