Вы здесь

 

Двадцять п’ять щасливих малюків

У День знань в Есхарівському дитячому дошкільному закладі відбулися урочистості з нагоди відкриття додаткової групи на 25 місць, що відповідає вимогам нового чинного законодавства про освіту. На свято до малюків, їхніх батьків та вихователів завітали почесні гості — заступник губернатора Харківської області Ігор Шурма, голова райдерж-адміністрації Володимир Лобойченко, заступник голови районної ради Ігор Сторожев, директор ДП «Новопокровський КХП» Володимир Гусаров, селищний голова Анатолій Легкошерст.

І хоча урочиста лінійка за участю дітей та дорослих почалася об 11.00, вже зрання просторе і наче казкове подвір’я дитсадка було наповнене гомоном і щебетанням малечі, їх дзвінким сміхом, з потужного динаміка линули дитячі пісні. Десь за дві години до радісної події з Харкова прибув дитячий класичний майданчик (гірка, гойдалки, пісочниці тощо) — особистий подарунок голови облдержадміністрації Михайла Добкіна тутешнім дошкільнятам. Після складання майданчик стане улюбленим місцем дитячих ігор у садку.

Добру справу зробила для місцевої Країни дитинства і районна влада, придбавши для потреб ДНК кілька водонагрівальних приладів. А директор Новопокровського КХП Володимир Гусаров пообіцяв, що його підприємство опікуватиметься над харчоблоком, безперебійно забезпечуючи його борошном та манною крупою.

У своїх коротеньких промовах Ігор Михайлович та Володимир Васильович акцентували увагу присутніх на знаковій для всієї Слобожанщини і Чугуївщини зокре- ма тенденції розширення мережі дитячих дошкільних навчальних закладів. Так, у Харкові триває процес повернення будівель дитсадків, що використовувались не за призначенням, у комунальну власність громади. В Чугуївському районі вкрай кричуща для молодих батьків проблема як влаштувати малечу в дитсадок вирішується двома шляхами. По-перше, на базі шкіл створюються НВК (Кам’яна Яруга, Велика Бабка, Мосьпанове), по суті будівельниками зводяться нові дитсадки. По-друге, якщо є така можливість, то в стінах діючих ДНЗ відкриваються додаткові групи, як це сталося в селищах Есхар та Новопокровка. У поточному 2010 році у нашому краї планується відкрити додаткові групи на 140 місць, в т.ч. в Кочетку та Малинівці. Якщо зважити на те, що донедавна в селах району дошкільним вихованням були охоплені лише 730 малюків, то можна уявити, який вагомий соціальний внесок зробила місцева влада в розвиток територіальних громад.

Ігор Шурма:

— В селищі Есхар вперше за останні, мабуть, років двадцять гуртом вдалося зняти соціальну напругу в родинах. І віднині батьки не сперечаються — кому з них іти на роботу, а кому залишатись вдома з сином чи донькою. Принаймні, тепер обоє працюють, якщо є така можливість. А діти віддані у надійні дбайливі руки педагогічних працівників-вихователів. Перебування хлопчиків і дівчаток в організованих дитячих колективах не йде в ніяке порівняння з бабусиним вихованням, хоча і без нього не можна. Діти, котрі відвідують дитсадок, змалечку привчаються до порядку, охайності, організованості, дисципліни. В «Ромашках» та «Сонечках» вони вчаться жити проблемами колективу, набуваючи комунікативних навичок. Щиросердне спасибі батькам, місцевим благодійникам, селищній раді, районному керівництву за ту велику справу, яку вони зробили для підростаючого покоління української держави.

Сергій ЯКОВЕНКО, «Красная звезда»