Вы здесь

Правова допомога населенню

Одним із органів державної влади, до якого мають право звернутися громадяни з заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, є Міністерство юстиції України.

За 2011 рік до Чугуївського міськрайонного управління юстиції, відділів державної реєстрації актів цивільного стану та державної виконавчої служби надійшло 5 письмових звернень громадян, на всі з них були надані відповіді з роз'ясненнями чинного законодавства. Під час особистого прийому до керівників управління юстиції звернулись 95 громадян, які порушували питання дотримання трудового, земельного, пенсійного, сімейного законодавства та законодавства про житлові пільги. Всі проблемні питання було вирішено або безпосередньо під час особистого прийому, або шляхом надання відповідей-роз'яснень положень чинного законодавства з зазначених питань.

Працівниками управління юстиції та його відділів кожного місяця, відповідно до графіків, проводиться прийом громадян за місцем їх проживання та у позаробочий час. Керівники управління взяли участь в 8 виїздах в населені пункти району, де надали 17 громадянам безкоштовну правову допомогу.

Декілька років при міськрайонному управлінні юстиції працює громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги. Кожної середи місяця з 8.00 до 12.00 спеціалісти надають мешканцям Чугуївщини необхідну юридичну допомогу. За 2011 рік громадською приймальнею було прийнято 125 осіб.

Управлінням юстиції у 2011 році було проведено 10 «гарячих ліній» телефонного зв'язку з населенням району та міста Чугуєва. При проведенні «гарячих ліній» за роз'ясненням законодавства звернувся 21 громадянин.

При Чугуївському міськрайонному управлінні юстиції створена та діє «Лінія довіри» з питань діяльності управління юстиції та його відділів; також в приміщенні управління юстиції встановлена «Скринька довіри», де громадяни мають можливість залишити свої пропозиції та скарги щодо діяльності посадових осіб апарату управління юстиції та його відділів та повідомлення з прояву корупційних дій.

Л. Кіянська, провідний спеціаліст Чугуївського міськрайонного управління юстиції.