Вы здесь

Чи стане Чугуїв містом гендерного бюджетування

Презентація проекту «Гендерне бюджетування на міському рівні», який реалізується за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, відбулася 21 лютого в Чугуївському міськвиконкомі. Від імені міського голови Галини Мінаєвої її учасників привітала заступник міського голови Тетяна Вінник.

Метою проекту є вироблення конкретних рекомендацій та надання дієвих інструментів щодо включення гендерної складової в бюджетні процеси на місцевому рівні.

Гендерне бюджетування означає переструктурування доходів та витрат таким чином, щоб потреби громади, як для жінок, так і для чоловіків, були відповідно представлені в статтях бюджету. Аналіз бюджету з урахуванням гендерного аспекту дасть можливість взяти до уваги широке коло питань, вирішення котрих створить рівні можливості для всіх членів громади та забезпечить її сталий розвиток. Такий підхід робить бюджет ефективним, справедливим і прозорим. Гендерний бюджет сприяє підвищенню якості послуг для населення, оскільки вибудовуються чіткі орієнтири на конкретного споживача; підвищенню темпів економічного розвитку і скороченню бідності; ефективному використанню ресурсів.

В рамках презентації відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між виконавчим комітетом Чугуївської міської ради і Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. Відповідальними особами за координацію всіх дій, пов'язаних з реалізацією проекту, призначені начальник відділу у справах сім'ї та молоді Вікторія Рєзанова і голова правління Чугуївської громадської організації багатодітних матерів «Берегиня» Тетяна Бессараб.

У 2012 році проект «Гендерне бюджетування на місцевому рівні» реалізовуватиметься в 4 регіонах України. Партнерами проекту є міські ради Житомира, Луцька, Чугуєва і Комсомольська (Полтавська обл.). На питання, чому саме Чугуєву було запропоновано взяти участь у цьому пілотному проекті, відповіла, підбиваючи підсумки заходу, представник Харківської облдержадміністрації Наталія Сухорукова:

- Чугуїв партнером проекту від Харківської області став невипадково. Багато років посаду міського голови в місті обіймає жінка. Галина Мінаєва і Олена Хватинець, яка була заступником міського голови, а зараз є секретарем Чугуївської міської ради, ще в 2006 році, через рік після прийняття в Україні закону про забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків, були дуже добре обізнані в питаннях гендерної політики. Зробити якісний аналіз бюджету - це дуже важка робота. Але Чугуїв, де, на мій погляд, налагоджена стійка система роботи, має всі можливості, щоб з нею впоратися. Допомагати місту в цій справі будуть спеціалісти управлінь економіки і фінансів облдержадміністрації, а також фахівці Академії міського господарства. Ми вдячні всім, хто взяв участь у презентації, і впевнені, що наша співпраця буде взаємовигідною.

Л. МАРТОВА.