Вы здесь

Відпочинок повинен бути безпечним і приємним

Задля цього чугуївські правоохоронці здійснюють комплекс оперативно-профілактичних заходів на вулицях Чугуєва

З настанням весняної пори місцеві жителі, в основному молодь, проводять свій вільний час на вулиці, у скверах і парках. Але при цьому багато хто з них забуває про дотримання певних правил поведінки в місцях масового відпочинку. На жаль, у наш час поняття «відпочинок» та «алкоголь» тісно пов'язані між собою. Проте, крім шкоди для власного здоров'я, від дій людини, яка знаходиться в стані алкогольного сп'яніння, можуть постраждати й інші люди.

Працівники сектора дільничних інспекторів міліції Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області систематично здійснюють заходи з протидії злочинам і правопорушенням на вулицях міста. Громадян знайомлять з нормами законодавства, які визначають неправомірність деяких дій та відповідальність за скоєний злочин або правопорушення.

Слід пам'ятати, що, відповідно до положень чинного законодавства, забороняється вживати пиво (крім безалкогольного), алкогольні та слабоалкогольні напої у заборонених законом місцях та з'являтися у громадських місцях у п'яному вигляді, бо це ображає людську гідність та громадську мораль. До заборонених законом місць відносяться: заклади охорони здоров'я; навчальні та освітньо-виховні заклади; вулиці, сквери, парки; заклади культури; усі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення), зупинки транспорту та підземні переходи; ліфти і таксофони; дитячі та спортивні майданчики (у закритих спортивних спорудах дозволяється вживати пиво лише у пластиковій тарі); приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; виробництво (робочі місця, приміщення, території підприємств, установ, організацій).

За вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) у заборонених місцях статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо правопорушення вчинено повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, застосовується накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При вчиненні повторних правопорушень застосовуються більш вагомі санкції, і навіть адміністративний арешт.

О. САЗОНОВА, лейтенант міліції.