Вы здесь

Новости Чугуевской налоговой

У Головному управлінні ДПС у Харківській області проінформували, що протягом січня - серпня 2020 року платники регіону сплатили 9 835,7 млн грн єдиного соціального внеску. Вказана сума перевищила надходження за аналогічний період минулого року на 151,9 млн гривень. Доведене завдання виконано на 116,9% (+ 1,4 млрд гривень).
У серпні поточного року надійшло майже 1,2 млрд грн ЄСВ.

Увага! Суб’єкти господарювання, які бажають з 1 жовтня поточного року перейти на сплату єдиного податку або змінити групу єдиного податку, повинні подати до Центру обслуговування платників заяву встановленої форми про право застосування спрощеної системи оподаткування.
Граничний термін - 15 вересня.
Якщо ж навпаки бажаєте відмовитись від спрощеної системи, то заяву слід подати не пізніше 18 вересня.

У Головному управлінні ДПС у Харківській області проінформували, що протягом січня - серпня 2020 року платники регіону сплатили 223,7 млн грн акцизного податку. У порівняні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 35,4 млн грн (+ 18,8 %). Доведене завдання виконано на 129,1% (+50,4 млн грн).
Харківськими податківцями проводяться заходи щодо детінізації ринку підакцизних товарів.

Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачені також зміни для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи.

У податковій службі регіону зазначили, що до місцевих бюджетів Харківщини за січень - серпень 2020 року забезпечено 6602 млн грн податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження зросли на 147,3 млн гривень.
ПДФО є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. У структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів. Сплачується цей податок із розрахунку 18 % від заробітної плати.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що у зв’язку зі збільшенням з 01 вересня 2020 року розміру мінімальної зарплати змінилася мінімальна та максимальна величина доходу, на яку нараховується ЄСВ, фізичними особами - платниками єдиного податку
З 1 вересня 2020 року мінімальний ЄСВ за місяць дорівнює 1 100 грн (5000 грн х 22%).
Змінилася максимальна величина доходу, на яку нараховується ЄСВ. Становить вона 15 розмірів МЗП (75000 грн). Отже,максимальний ЄСВ на місяць – 16 500 грн.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що у зв’язку зі збільшенням з 01 вересня 2020 року розміру мінімальної зарплати змінилася мінімальна та максимальна величина доходу, на яку нараховується ЄСВ, фізичними особами - платниками єдиного податку
З 1 вересня 2020 року мінімальний ЄСВ за місяць дорівнює 1 100 грн (5000 грн х 22%).
Змінилася максимальна величина доходу, на яку нараховується ЄСВ. Становить вона 15 розмірів МЗП (75000 грн). Отже,максимальний ЄСВ на місяць – 16 500 грн.

Інформаційний лист присвячено нормам Закону України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців».

Протягом січня-серпня 2020 року місцеві бюджети поповнилися на 11203,9 млн грн, що на 0,3% або на 37,7 млн грн більше минулорічного показника. За серпень забезпечено збір платежів в сумі 1614,4 млн грн, що на 49,9 млн грн, або на 3,2 % більше ніж за серпень 2019 року.
При цьому, основним джерелом надходжень до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. З початку року надійшло понад 6,6 млрд грн цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року забезпечено приріст надходжень на 2,3 % або на 147,3 млн гривень.

Харківське управління ГУ ДПС у Харківській області нагадує, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" передбачені нові норми щодо застосування РРО, зокрема, можливість використання програмних РРО, як альтернативу класичним.
У програмних РРО фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер податкового органу.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), було внесено зміни, зокрема до статті 43 ПКУ (далі - ПКУ) в частині порядку повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Головне управління ДПС у Харківській області акцентує увагу громадян на необхідності сплати до 01 вересня 2020 року майнових податків:
- плату за землю;
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- транспортний податок.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень - липень 2020 року до місцевих бюджетів надійшло 221,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. Збільшення з аналогічним періодом 2019 року на 2,3 млн грн Нагадуємо, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що відповідно до статті 50 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України та законом.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень – липень 2020 року до місцевих бюджетів власниками та користувачами земельних ділянок сплачено 1020,1 млн гривень. Доведене завдання виконано на 110,8% (плюс 99,8 млн грн).
У податковій службі нагадують, що громадянам земельний податок та орендна плата за землю обчислюються контролюючим органом (за місцем знаходження земельної ділянки). Платникам надсилаються (вручаються) податкові повідомлення. Громадяни повинні сплатити плату за землю протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 №466-ІХ, внесено зміни до п.п. 177.5.2 ст. 177 ПКУ, щодо подання фізичною особою-підприємцем декларації у разі зміни системи оподаткування (набрали чинності з 23.05.2020 року).

Програмні реєстратори розрахункових операцій є революцією у сфері розрахунків. Вони запроваджені з 1 серпня цього року і є альтернативою класичним касовим апаратам.

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до статті 202 Податкового кодексу України, відповідно до якихвстановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників податку на додану вартість (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ),який дорівнює календарному міс

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує громадянам, які подали податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік: термін сплати зазначених податкових зобов’язань – до 1 жовтня п.р.
Отже, останній день сплати –30 вересня 2020 року (включно).
Громадяни, які задекларували доходи, виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб, так і військового збору.

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що Законом України від 18 грудня 2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі - Закон № 391) до Податкового кодексу України внесені зміни, зокрема, направлені на удосконалення роботи системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕА РПСЕ).

Страницы