Вы здесь

 

Новости Чугуевской налоговой

Останній день сплати
• ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за ІІІ квартал
• податку на прибуток підприємств платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу, за IІІ квартал
• частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за ІIІ квартал
• рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал
• рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до частини 13 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

В Головному управлінні податкової служби регіону повідомляють, що завдяки механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу, який запрацював у 2018 році, до місцевих бюджетів Харківської області за 10 місяців поточного року надійшло 627,3 млн. грн.
В ГУ ДПС у Харківській області підкреслюють, що зарахування 5% рентної плати до місцевих бюджетів, сприяє розвитку місцевих громад, на території яких видобуваються нафта і газ.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 затверджені Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість (далі – Порядки).
Книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) ведеться за вибором платника податку, зокрема, в паперовому вигляді (п. 2 Порядків).

В Головному управлінні податкової служби Харківської області проінформували, що протягом січня-жовтня 2019 року платники регіону сплатили 12 198,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 2 068,5 млн грн (+ 20,4 відс.).

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема, вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

В Головному управлінні податкової служби регіону проінформували про надходження «податку на підтримку армії». До Державного бюджету за січень-жовтень 2019 року надійшло 914,6 млн. грн. Досягнуто ріст збору до 2018 року на 149,5 млн грн (+ 19,5 відс.) За жовтень 2019 року надійшло 95,2 млн. грн. У порівнянні з минулим роком досягнуто ріст збору на 9,5 млн. грн., або на 11,0 відс.

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Час іде і прогрес не стоїть на місці, якщо раніше доводилось стояти в чергах, щоб подати звітність, то сьогодні, це робить програмне забезпечення всього за п’ять хвилин. У платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіального органу державної податкової служби.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що при декларуванні туристичного збору за 3 квартал 2019 року, платникам необхідно врахувати зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору.
Наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 №186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору», затверджено нову форму податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація).
Згідно з пп. 268.7.3 ПКУ базовий податковий (звітний) період з туристичного збору дорівнює календарному кварталу.

Суб’єкти господарювання Харківщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, протягом десяти місяців 2019 року сплатили до місцевих бюджетів області 2,5 млрд грн єдиного податку, що на 453,4 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.
Лідерами зі сплати єдиного податку продовжують залишатися фізичні особи – підприємці. Ними сплачено до місцевих бюджетів 1,8 млрд гривень.
У свою чергу, юридичними особами – платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 356,5 млн гривень.

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у вл

Основним джерелом надходжень бюджетів місцевих громад є податок на доходи фізичних осіб. З початку року фактично надійшло 8 183,6 млн.грн. ПДФО. У порівнянні з минулим роком забезпечено приріст надходжень на 18,1 відс. або на 1 255,6 млн.грн.

ГУ ДПС у Харківській області звертає увагу, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
- у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами,
- у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку,
- працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Активно долучились фахівці податкової служби Харківщини до роз’яснювальної роботи у зв’язку з прийняттям законів по впровадженню реєстраторів розрахункових операцій (ЗУ №128-IX та 129-IX від 20,09.2019 року
Днями відбувся черговий семінар для членів Асоціації приватних роботодавців. Податкові спікери - співробітники управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС області Віталій Білоус та Яна Засядько.

Наповнені місцеві бюджети – економічна та соціальна стабільність в регіоні. Мешканці Харківщини розуміють це, своєчасно та в повному обсязі сплачуючи податки.
Головне управління податкової служби області звітує: за десять місяців 2019 року місцеві бюджети поповнились на 13990 млн. грн., що на 18,4 % або на 2178,4 млн. грн. більше минулорічного показника.

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує підприємцям про наслідки перевищення допустимого розміру доходу при застосуванні спрощеної системи оподаткування.

У Харківському управліннІ Головного управління ДПС у Харківській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Майнові податки: об’єкт оподаткування, ставки та терміни сплати”.
З платниками податків спілкувалась начальник Харківського управління ГУ ДПС у Харківській області Наталія Свєтош.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:

З початку року місцеві бюджети Харківської області отримали 47,6 мільйонів гривень плати за ліцензії на здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. При цьому, понад очікувану суму надійшло 2,9 млн.грн. У вересні надійшло 4,2 млн.грн плати за ліцензії.
Протягом січня-вересня 2019 року власникам торгівельних об'єктів податкова служба регіону видала 7648 ліцензій: у тому числі, 4358 - на право реалізувати у роздріб алкоголь, 3290 – для роздрібного продажу тютюнових виробів.

На базі Харківського обласного центру зайнятості відбулось засідання комісії по роботі з учасниками соціально-значущого проекту «Рука допомоги». В роботі комісії взяла участь заступник начальника управління комунікацій-начальник відділу пресслужби ГУ ДПС у Харківській області Оксана Вікторова.

Страницы