Вы здесь

 

Новости Чугуевской налоговой

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що в умовах дії карантину податкову звітність рекомендовано надавати в електронному вигляді, зокрема використовуючи сервіс «Електронний кабінет».
При цьому, за допомогою сервісу «Електронний кабінет» декларування звітності в електронному вигляді виконується тільки в розділі «Введення звітності» у форматі файлу *.XML, який доступний для технічної обробки податкового звіту.
Звертаємо увагу, що Розділ «Листування з ДПС» (документи у форматі файлу *.PDF) для подання електронної звітності не використовується.

Як повідомив керівник податкової служби області Артем Єфремов, протягом січня - березня поточного року платники податків регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів 9620,5 млн гривень.
Без урахування платежів, які фактично не залежать від ефективності адміністрування з боку податкової (рентні платежі ) збір податків і зборів збільшився на 585,4 млн гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Індикативний показник ДПС України забезпечено на рівні 100,2 відс. (плюс 18,9 млн гривень).

Головне управління ДПС у Харківській області звертає увагу, що за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах застосовуються штрафні санкції. Дія Закону України від 17.03.2020 №533-IX на ці порушення не поширюється.

Головне управління ДПС у Харківській області звертається до 246 платників акцизного податку, які надають звіти або в паперовому вигляді, або на електронному носії!
У зв’язку з впровадженням карантину та з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID - 19) рекомендуємо звітувати через Інтернет, зокрема з використанням ІТС «Електронний кабінет».

Головне управління ДПС у Харківській області звертає увагу, що Законом України від 17.03.2020 №533-IX були внесені зміни до п. 52,1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) , згідно яких за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01.03.2020 по 31.05.2020, штрафні санкції не застосовуються. Виняток - санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах.

За січень-березень 2020 року в Центрах обслуговування платників Харківського управління ГУ ДПС в Харківській області надано 8589 адміністративних послуг.
0991210516

Організація прийому платників у ЦОП здійснюється за попереднім записом (за телефоном ) виключно для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності, зокрема:
видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь - які платежі за серією та номером паспорта
0991210516

Головне управління ДПС в Харківській області повідомляє, що термін подання громадянами річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 01 липня 2020 року.
Це передбачено Законом України від 17.03.2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Податковим кодексом України (далі – ПКУ) оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Керівник податкової служби області Артем Єфремов повідомив, що протягом січня - лютого 2020 року платники Харківського регіону сплатили 2 455,5 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 199,8 млн грн (+8,9 відс.).
Індикативний показник ДПС України виконано на 101,2 відсотка, додаткові надходження склали 29,6 млн гривень.

ГУ ДПС у Харківській області з метою запобігання поширення вірусу COVID-19 закликає платників податків користуватися електронними сервісами ДПС для надання податкової звітності.
Доступ до численних електронних сервісів податкової служби надає електронний цифровий підпис (ЕЦП), зокрема, до Електронного кабінету, за допомогою якого можна звертатися до ДПС за послугами в on-line режимі.
Платник (юридична особа, самозайнята особа, фізична особа тощо) має право отримати кваліфіковану електронну довірчу послугу у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що до пасивних доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, належать відсотки на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді відсотків є особа, яка здійснює таке нарахування.
Доходи, у вигляді відсоткіів на суми банківських депозитних рахунків, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.

Головне управління Державної податкової служби у Харківській області нагадує громадянам про можливість компенсації з бюджету (податкову знижку) частини коштів за окремими витратами.
Для цього необхідно надати до ДПС декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.
Звертаємо увагу, що зробити це можливо в електронному вигляді через «Електронний кабінет», розміщений на офіційному вебпорталі ДПС України. Зауважимо, що для цього необхідно використовувати електронний цифровий підпис.

В Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків щодо податкових сервісів, які можуть отримати громадяни та бізнес, відповідав начальник управління податкових сервісів Сергій Біланчук.
Наводимо найцікавіші питання та відповіді на них.
1. Чи можна для заповнення щорічної декларації держслужбовця отримати довідку про доходи, скориставшись електронними сервісами ДПС?

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які:
- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що інвестиційний прибуток (дохід), отриманий фізичною особою – резидентом від продажу іншій фізичній особі корпоративних прав у вигляді частки статутного капіталу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році. І вже майже 5 тисяч мешканців м. Харкова та області задекларували свої статки.Загальна сума доходів, що вказана в їх деклараціях - 936,1млн.грн. що на 179, млн.грн. більше минулорічного показника. При цьому 62 громадянина задекларували доходи понад мільйон гривень.
Додатково до сплати в бюджет нараховано: податку на доходи з фізичних осіб - 15,1 млн.грн., військового збору – 3,0 млн.грн.

ГУ ДПС у Харківській області нагадує, що з 01.01.2020року змінилися реквізити рахунків за стандартом IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.
Платежі, що сплачуються на рахунки, які діяли до 01.01.2020, до державного та місцевих бюджетів не зараховуються.
Нагадуємо про необхідність спрямування платежів виключно на нові рахунки, що почали діяти з 01.01.2020 року та реквізити яких розміщені на офіційному субсайті «Територіальні органи ДПС у Харківській області» в розділі «Бюджетні рахунки».

0991210516

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПКУ ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості.

Страницы